Reklama

Grupa Kapitałowa Action - prognoza wzrostu przychodów i zysku w 2012 r.

3 309 626 mld zł wyniosą tegoroczne przychody Action - prognozuje spółka. Zysk netto wyniesie 47 328 mln zł. To odpowiednio o 18 proc. i 12 proc. więcej niż w 2011 roku. Poprawa wyników jest następstwem konsekwentnie realizowanej strategii opartej o poszerzanie aktywności w każdym z kanałów dystrybucji, intensyfikację planów sprzedaży i zachowanie dyscypliny kosztowej.

Publikując najnowszą prognozę chcielibyśmy podzielić się z akcjonariuszami dobrymi perspektywami wzrostu przychodów i zysków Spółki. W naszej strategii postawiliśmy na dalszy rozwój kanału sprzedaży i systematyczne poszerzanie oferty produktów i usług oferowanych przez Firmę. Zaprezentowane prognozy rynkowe potwierdzają słuszność tych decyzji. Ten rok będzie szczególnie sprzyjał sprzedaży sprzętu w ramach podpisanych kontraktów z HP oraz Lenovo. Spółka będzie aktywnie rozwijać sprzedaż we wszystkich segmentach, a w szczególności w sieciach sprzedaży, z partnerami Telco oraz sprzedaż eksportową. Jednocześnie będziemy poszukiwać nowych, innowacyjnych segmentów rynku - komentuje Piotr Bieliński, prezes Action.

Reklama

W opublikowanej prognozie założono, że w 2012 roku nie będą miały miejsca wydarzenia mogące negatywnie wpłynąć na strategiczne dla GK Action rynki IT i RTV/AGD, nie przewiduje się także istotnych zmian stóp procentowych oraz kursów walut na rynku krajowym. W sytuacji wystąpienia rozbieżności o co najmniej 10 proc. jednej z dwóch podanych pozycji wynikowych, Zarząd Action S.A. przekaże niezwłocznie raportem bieżącym korektę prognozy. Jednocześnie w raportach okresowych będzie każdorazowo przedstawiona ocena możliwości realizacji prognozy w świetle publikowanych wyników.

- - - - - -

Action

Grupa Action S.A. to jeden z wiodących podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz znaczący producent sprzętu komputerowego. Od 2006 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Action dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie, jest również producentem sprzętu IT pod własnymi markami: Actina (komputery stacjonarne, serwery), ActiveJet (materiały eksploatacyjne, produkty oświetleniowe i zasilające). 18 listopada 2011 r. spółka Action podpisała umowę sponsorską ze stołecznym klubem piłkarskim Legia Warszawa. Na mocy umowy marka ActiveJet będzie pełnić rolę głównego sponsora Legii do 31 grudnia 2013 roku. Do Grupy Kapitałowej Action należy ogólnopolska sieć sklepów Sferis oferująca urządzenia IT, RTV/AGD, a także gram.pl - portal społecznościowy i sklep internetowy dla graczy komputerowych.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi

Dowiedz się więcej na temat: przychody | prognozy | R. | zysk | Action SA | prognoza | 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »