Reklama

Grupa Nordea najlepsza w Europie Zachodniej

Nordea została Bankiem Roku 2012 w Europie Zachodniej. W rankingu magazynu The Banker, przeprowadzonym wśród czołowych banków europejskich w 2012 roku, znalazła się na pierwszym miejscu.

Nordea jest pierwszym w historii skandynawskim laureatem nagrody, wybranym spośród największych banków międzynarodowych.

Reklama

- W czasach trudnych warunków ekonomicznych oraz w sytuacji zaostrzenia regulacji wobec instytucji finansowych, Nordea była dla nas naturalnym kandydatem do nagrody Banku Roku. Model bankowości relacyjnej doskonale się sprawdza, a bank swoim działaniem jest przykładem stabilnego i roztropnego działania, mówi Brian Caplen, redaktor The Banker.

- Jesteśmy dumni z otrzymania tej nagrody. Jest ona wynikiem pracy zespołowej i dowodem zaufania naszych klientów. To dla nas wielka motywacja do kontynuowania prac w budowaniu banku przyszłości. Będziemy nadal dbać o budowanie relacji z naszymi klientami -, mówi Christian Clausen, Prezes Grupy Nordea. :

W celu dostosowania się do napiętej sytuacji makroekonomicznej oraz nowych wymogów regulacji bankowych, Nordea bardzo wcześnie podjęła odpowiednie działania. Bank nie tylko utrzymał zdolność do obsługi istniejących klientów detalicznych, małych i średnich firm i międzynarodowych korporacji, ale również pozyskał nowych klientów. Wciąż trwają prace nad dalszym rozwojem usług bankowych tak, aby zapewnić odpowiednią jakość zgodną z oczekiwaniami klientów i nowymi wymogami rynku finansowego.

- Jesteśmy w dobrym punkcie wyjściowym, ale chcemy jeszcze lepiej spełniać oczekiwania naszych klientów i dostarczać solidne wyniki finansowe. Poprzez ciągły rozwój naszego modelu bankowości i umieszczenie klienta w centrum, chcemy budować naszą silną pozycję, również w zmienionym krajobrazie bankowym powiedział - Christian Clausen.

W ostatnich trzech latach nagrodę Banku Roku otrzymał Santander (2011), BNP Paribas (2010) i HSBC (2009).

Nordea Bank Polska

Należy do największej skandynawskiej grupy finansowej. Oferuje produkty i usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucji, obejmuje ona m.in. konto Nordea, rachunek eFirma i eFirma plus, lokaty i kredyty poprzez internet, telefon, bezpłatne personalizowane SMSy, WAP oraz sieć oddziałów. W skład grupy wchodzą firmy ubezpieczeniowe oraz spółka leasingowa.

opr. MZB

Dowiedz się więcej na temat: europ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »