Reklama

Grupa Zamet podsumowała trzy kwartały 2018 roku

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółka Zamet (GPW: ZMT) podsumowała trzy kwartały 2018 roku. Skonsolidowane przychody z działalności Grupy Zamet wyniosły 128,5 mln zł wobec 118,5 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po dziewięciu miesiącach bieżącego roku, grupa Zamet wygenerowała zysk operacyjny w wysokości 4,7 mln zł wobec 2,7 mln zł straty operacyjnej rok wcześniej.

W samym trzecim kwartale, Grupa Zamet wygenerowała 47,2 mln zł przychodów, co oznacza 15 % wzrost przychodów w stosunku do roku ubiegłego. Wynik operacyjny za ten okres wyniósł 2,0 mln zł podczas gdy w trzecim kwartale roku poprzedniego, Grupa wygenerowała stratę operacyjną -0,9 mln zł.

Zysk netto Grupy Zamet po 9 miesiącach 2018 roku wyniósł 4,0 mln zł. Zysk netto za okres porównawczy wynosił 12,1 mln zł, należy jednak zaznaczyć, iż wówczas istotny wpływ na wynik Grupy na poziomie netto miały zdarzenia jednorazowe - umorzenie zobowiązania w następstwie obniżenia ceny, za jaką Zamet nabył konińską spółkę Fugo, które to umorzenie wpłynęło wówczas na podwyższenie wyniku Grupy Zamet na poziomie netto o kwotę 13,8 mln zł.

Reklama

- Sytuacja Grupy Zamet jest stabilna. Wszystkie zakłady produkcyjne Grupy Zamet, do końca roku pracują z pełnym obłożeniem, aktualnie prowadzimy intensywne działania marketingowe aby wypełnić portfel zamówień na rok 2019 i kolejne dla poszczególnych lokalizacji. Oczywiście będziemy koncentrować się na naszych kluczowych kompetencjach - sektorze offshore, urządzeniach dźwigowych, maszynach dla hutnictwa i metalurgii, uzupełniając powyższe o segment górniczy. Musimy pamiętać, że otoczenie rynkowe w którym działamy jest bardzo wymagające. Wobec rosnących cen energii na rynku a także w obliczu trendów rynkowych dotyczących wzrostu wynagrodzeń, nie zapominamy o ciągłym doskonaleniu się na wszystkich poziomach, gdyż dyscyplina organizacyjna nabierze teraz dla nas szczególnego znaczenia - mówi Artur Jeziorowski, prezes Zametu.

Grupa Zamet:

Grupa Zamet, w skład której wchodzą Zamet S.A. (spółka holdingowa) oraz zależne spółki produkcyjne: Zamet Industry, Zamet Budowa Maszyn i Mostostal Chojnice, jest uznanym producentem wielkogabarytowych konstrukcji stalowych oraz maszyn i urządzeń dla przemysłu, w tym przemysłu związanego z podwodnym wydobyciem ropy i gazu, górnictwa, budownictwa infrastrukturalnego oraz przemysłowego a także hutnictwa stali i metali nieżelaznych oraz metalurgii. Akcje Zametu zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2011 r.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »