Reklama

Haitong Bank obniża rekomendację Comarchu

Analitycy Haitong Bank, w raporcie z 14 marca, obniżyli wycenę akcji Comarchu do 136,9 zł z 137 zł obniżając rekomendację do "neutralnie" z "kupuj" poprzednio.

Rekomendację obniżono po wzroście kursu o 25 proc. (w porównaniu z 6,5 proc. dla WIG) od wydania ostatniego raportu w dniu 2 lutego 2016, który nastąpił po doskonałych wynikach za 4Q15. Haitong uważa, że obecnie wycena spółki odpowiada wartości fundamentalnej oraz brak jest katalizatorów w krótkim terminie.

Reklama

Wyniki za 4Q15 okazały się wyraźnie lepsze od oczekiwań rynku, głównie za sprawą rozpoznania marży brutto w kontraktach w sektorze TMT w Ameryce Łacińskiej. Analitycy Haitong Bank wskazują jednak, że biznes IT ma charakter sezonowy, a niektóre kontrakty podpisuje się pod koniec roku (a więc w Q4), tylko po to żeby wypełnić budżety IT. Haitong uważa, że to zjawisko dotknęło część obrotów Comarchu zaksięgowanych w 4Q15.

Mając to na uwadze, a także uwzględniając wyższe koszty pracownicze, brak kontraktów w segmencie publicznym i wysoką bazę z zeszłego roku, analitycy nie oczekują, aby Comarch wygenerował równie pozytywną niespodziankę w 1Q16. Czynniki te mogą również zaważyć na pełnych wynikach całego 2016 r.

Dlatego, pomimo bardzo dobrych wyników w 2015 r., analitycy Haitong Bank utrzymują prognozy na 2016 r. na praktycznie niezmienionym poziomie. Należy poczekać na rozwój sytuacji, ponieważ perspektywa długoterminowa wygląda interesująco, natomiast brak jest krótkoterminowych katalizatorów.

Autor raportu: Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »