Reklama

Haitong Bank obniża rekomendację dla spółki Magellan

W raporcie z 7 grudnia analityk Haitong Bank Łukasz Jańczak, obniża rekomendację dla spółki Magellan z Kupuj do NEUTRALNEJ, z ceną docelową akcji 62,1 PLN (obniżenie ceny docelowej z 82,8 PLN).

Analitycy uważają, że inwestorzy przyzwyczaili się do tego, że Magellan potrafi utrzymać wzrost bilansu i dostarczyć dwucyfrowy wzrost zysku netto. O ile w pierwszym punkcie oczekiwania akcjonariuszy spółki mogą nadal być spełnione, to już drugi punkt zdaniem analityków wygląda mało prawdopodobnie w średnim okresie, z powodu niekorzystnych warunków rynkowych i oczekiwanych dalszych obniżek stóp procentowych. Po prognozowanym 11 proc. spadku zysku netto w tym roku, Haitong Bank szacuje, że pozostanie on w 2016 roku na mniej więcej niezmienionym poziomie 44,7 mln PLN, o 20 proc. niższym niż w poprzednich prognozach.

Reklama

Analitycy obniżyli również prognozy zysku netto w 2017E o 24 proc., do kwoty 46,2 mln PLN (wzrost o 3 proc. rok do roku). M

agellan jest notowany na poziomie P/E 8.8x w 2016E oraz P/BV 1.0x, ze stopą zwrotu z kapitału własnego 12 proc. Według Haitong Bank, poziom ten wygląda na mało wymagający, jednak z uwagi na niski jednocyfrowy wzrost zysku netto analitycy uważają, że jest uzasadniony.

Łukasz Jańczak, CFA, Analityk, Haitong Bank

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »