Reklama

Haitong Bank podnosi rekomendację dla Inter Cars

Haitong Bank w raporcie z 13 grudnia podnosi rekomendację dla Inter Cars do KUPUJ z Neutralnie oraz cenę docelową akcji o 12,1 proc., do 322,3 PLN. Co oznacza 14,7-procentowy potencjał wzrostowy. Jest to efekt zmian w szacunkach zysków firmy w kolejnych latach.

Haitong Bank w raporcie z 13 grudnia podnosi rekomendację dla Inter Cars do KUPUJ z Neutralnie oraz cenę docelową akcji o 12,1 proc., do 322,3 PLN. Co oznacza 14,7-procentowy potencjał wzrostowy. Jest to efekt zmian w szacunkach zysków firmy w kolejnych latach.

Z uwagi na słabszą niż pierwotnie zakładano marżę operacyjną po dziewięciu miesiącach bieżącego roku, analitycy obniżają prognozy zysku netto dla spółki za 2017 r. o 15 proc., do 240 mln PLN. Podwyższają natomiast szacunki sprzedaży i zysku netto na lata 2018-2020 o 4-14 proc. Analitycy Haitong Bank uważają, że wskaźnik CAGR dla zysku netto w okresie 2016-2020 wyniesie solidne 14 proc. (wobec 10 proc. wcześniej) do 389 mln PLN. Ich zdaniem nie jest to jednak w pełni uwzględniane przez rynek. Cezary Bernatek z Haitong Bank zwraca ponadto uwagę, że czwarty kwartał 2017 r. może przynieść Inter Cars pierwszą zauważalną poprawę jeżeli chodzi o zyski i operacyjne przepływy pieniężne (OFC), związaną z uruchomieniem nowego magazynu centralnego firmy w Polsce, optymalizacja operacyjna którego zbliża się ku końcowi.

Reklama

Cezary Bernatek oczekuje, że po pełnej optymalizacji nowego centrum logistycznego Inter Cars w Zakroczymiu, firma będzie w stanie wykazać wyraźne oszczędności w obszarze logistyki (ok. 10 mln PLN rocznie) oraz poprawić rotację zapasów. Powinno to być widoczne już w czwartym kwartale 2017 r., kiedy analityk przewiduje, że marża EBIT firmy wzrośnie do 5 proc. wobec 4,6 proc. po dziewięciu miesiącach 2017 r., zaś zysk netto podskoczy o 48 proc. licząc r/r do 72 mln PLN. Dodatkowo analityk Haitong Bank przewiduje, że OCF firmy poprawi się znacząco w czwartym kwartale 2017 r. w porównaniu do wyników zanotowanych w poprzednich trzech kwartałach.

Choć analitycy oczekują, że OCF i zysk netto Inter Cars poprawią się wyraźnie w latach 2018-2020, to prognozują jednocześnie, że dywidenda będzie oscylować w tym okresie wokół 0,8 PLN na akcję, co implikuje relatywnie niską stopę dywidendy na poziomie 0,3 proc. W tym samym czasie spodziewają się jednak, że pozwoli to firmie w istotny sposób zmniejszyć swój poziom zadłużenia. Według Haitong Bank, wskaźnik DN/EBIDTA spadnie z 2,9-krotności w 2017 r. do 1,4-krotności w 2020 r. Zdaniem Cezarego Bernatka, pozostawia to pewne pole do dalszych potencjalnych inwestycji w aktywa logistyczne firmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »