Haitong Bank podtrzymuje rekomendację dla Comarchu i

Haitong Bank w raporcie z 8 maja (08:00) podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla Comarchu i podnosi cenę docelową akcji do 215 PLN (ze 184,6 PLN). Podniesienie ceny akcji wynika z tego, że analitycy podwyższyli prognozę EBITDA spółki na lata 2019/20 odpowiednio o 23/10 proc. Stało się tak za sprawą silnego i jakościowego portfela zamówień (backlog) na 2019 r. - złożonego z kontraktów obarczonych wyższą marżą w segmentach telekomunikacyjnym, lojalnościowym oraz systemów zarządzania przedsiębiorstwem (ERP). Autorem raportu jest Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Banku.

Haitong Bank w raporcie z 8 maja (08:00) podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla Comarchu i podnosi cenę docelową akcji do 215 PLN (ze 184,6 PLN). Podniesienie ceny akcji wynika z tego, że analitycy podwyższyli prognozę EBITDA spółki na lata 2019/20 odpowiednio o 23/10 proc. Stało się tak za sprawą silnego i jakościowego portfela zamówień (backlog) na 2019 r. - złożonego z kontraktów obarczonych wyższą marżą w segmentach telekomunikacyjnym, lojalnościowym oraz systemów zarządzania przedsiębiorstwem (ERP).  Autorem raportu jest Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Banku.

Dzięki pozyskanym ostatnio kontraktom z LG, Comarch zdobył doświadczenie w obszarze technologii 5G, co może się okazać kluczowe dla długoterminowej pozycji spółki na globalnym rynku rozwiązań IT dla telekomunikacji.

Tym bardziej, że fala inwestycji w 5G wzbiera na całym świecie. TMT jest największym i najszybciej rozwijającym się segmentem Comarchu, który w 2018 r. wygenerował przychody w wysokości 312 mln PLN, co oznacza wzrost o 21 proc. r/r i stanowił 23 proc. całości. Haitong Bank oczekuje, że w tym roku segment TMT urośnie o kolejne 21 proc., do ok. 380 mln PLN. A to wszystko za sprawą niedawno podpisanych kontraktów w Wielkiej Brytanii (Three UK/Huawei), Niemczech (Deutsche Telekom), Luksemburgu/Hiszpanii (Orange) i w Korei Południowej (LG U+), gdzie Comarch realizuje kontrakt związany właśnie z technologią 5G.

Reklama

Kontrakt spółki z ZUS-em okazuje się trudniejszy w realizacji, co zresztą było do przewidzenia. Jednak decyzja ZUS o zawieszeniu egzekucji gwarancji bankowych do końca maja 2019 r. sugeruje, że kompromis jest możliwy. To mogłoby również oznaczać, że spółka zapłaci karę niższą od obecnie wyznaczonej i w pełni uwzględnionej w wynikach za czwarty kwartał 2018 r. (24,2 mln PLN).

Analitycy Haitong Bank oczekują wysokich przychodów Comarch w pierwszym kwartale 2019 r. na poziomie 315 mln PLN, co oznacza wzrost o 16 proc. r/r, a EBITDA w wysokości 34,6 mln PLN, co implikuje wzrost o 107 proc. r/r. Przy takich wynikach Comarch jest wyceniany atrakcyjnie, ze wskaźnikiem P/E w wysokości 12,7 i EV/EBITDA 6,7.

Choć analitycy oczekują, że EBITDA w 2019 r. wyniesie 216 mln PLN, co oznacza wzrost o 42 proc. r/r, a wydatki kapitałowe utrzymają się na dotychczasowym poziomie 86 mln PLN, ich zdaniem zarząd Comarchu będzie rekomendował pozostawienie dywidendy na akcję na niezmienionym poziomie 1,5 PLN. Będzie to wynikało przede wszystkim z tego, że spółka rozważa dwie dodatkowe inwestycje w tym roku: centrum danych w USA warte ok. 4 mln USD oraz centrum szkoleniowe Cracovia w Krakowie warte ok. 10 mln PLN. Analitycy uwzględniają w swoim modelu jedną dodatkową inwestycję wartą 15 mln PLN, co podnosi łączną kwotę wydatków kapitałowych do 101 mln PLN.

Oprac MZB Interia.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »