Reklama

Haitong Bank podtrzymuje rekomendację dla Play

Haitong Bank w raporcie z 14 sierpnia (godz. 08:29) podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla Play, ale obniża cenę docelową akcji do 29,1 PLN (z 32,4 PLN). Spadek ceny docelowej wynika z obniżenia prognozy zysku EBITDA na lata 2018-2020 i dywidendy, co negatywnie wpływa na ich zdyskontowaną wycenę.

Choć Play obniżył dywidendę w 2018 r. do 300-400 mln PLN wobec 650 mln PLN planowanych wcześniej, to analitycy nie widzą powodu do paniki. Niższa dywidenda Playa nie wynika z pogorszenia wolnych przepływów pieniężnych dla akcjonariuszy (FCFE), jak miało to miejsce w przypadku Orange Polska.

Co więcej, prognoza FCFE na poziomie 750-800 mln PLN jest wyższa od oczekiwań rynkowych i, zdaniem analityków, zakłada imponującą rentowność przepływów na poziomie 14-15 proc., którą Play chce obecnie po równo podzielić pomiędzy wypłatę dywidendy i spłatę długów.

Reklama

Należy przy tym pamiętać, że wysokie zadłużenie było ostatnio wymieniane jako jedno z zagrożeń dla spółki. Dlatego analitycy uważają, że niższa dywidenda nie powinna być postrzegana jako czynnik negatywny, tak samo jak w przypadku Cyfrowego Polsatu, którego wskaźnik EV/EBITDA na rok 2018 wynosi 6,7, P/E 12,1, FCF ok. 10 proc., ND/EIBTDA 2,9, ale nie przewidziano wypłaty dywidendy.

Analitycy Haitong Bank pozytywnie oceniają także założenia Play dotyczące wzrostu do 7 tys. masztów sieci własnej wobec 6,8 tys. wcześniej, ponieważ nie oznacza to ogólnego wzrostu nakładów kapitałowych.

Niektóre koszty (RLAH, rozwój sieci, roaming) na poziomie 117 mln PLN w pierwszym półroczu bieżącego roku powinny zacząć stopniowo spadać począwszy od 2019 r., co przełoży się na wzrost EBITDA. Zdaniem analityków EBITDA prognozowany w przedziale 2,1-2,2 mld PLN może się znaleźć bliżej górnej granicy z uwagi na to, że LTM EBITDA wynosi 2,2 mld PLN.

Poza tym nie widzą zbyt dużych wydatków jednorazowych, które mogłyby zakłócić ten trend z pierwszego półrocza 2018 r. Według wyliczeń Haitong Bank, Play jest wyceniany według bardzo atrakcyjnych mnożników: EV/EBITDA na 2018 r. wynosi 5,4, P/E 7,8, FCFE 14,2 proc., a stopa dywidendy 6,2 proc.

Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »