Reklama

Haitong Bank rekomenduje Wirtualną Polskę

W raporcie z 27 kwietnia Haitong Bank rozpoczyna ocenianie spółki Wirtualna Polska, z rekomendacją KUPUJ i ceną docelową akcji 55,7 PLN, co daje 27 proc. potencjał wzrostowy.

Zdaniem Haitong Bank, Wirtualna Polska, ze swoimi różnymi usługami online, oferuje atrakcyjny zestaw elementów wspierających długoterminowy wzrost. Po pierwsze, jest to prowadzenie działalności na organicznie rosnących rynkach mediów i reklamy, z zaangażowaniem w ich najszybciej rozwijające się kanały, takie jak internet, telewizja i radio. Po drugie, dywersyfikacja modelu biznesowego w kierunku mniej cyklicznego, a także jeszcze szybciej rosnącego handlu elektronicznego. Po trzecie, atutem firmy jest również czwarta co do wielkości baza rzeczywistych użytkowników w Polsce, na poziomie 18,1 mln osób, oraz szerokie portfolio usług tematycznych, pozwalające na zarabianie dzięki efektowi skali i korzystanie z premii lidera, co widać po rosnącym średnim przychodzie na użytkownika (ARPU). Czwarty powód wspierający długoterminowy wzrost spółki to model biznesowy umożliwiający generowanie wysokich środków pieniężnych, który umożliwia spółce finansowanie dalszego wzrostu w obszarze połączeń i przejęć oraz przyzwoite dywidendy.

Reklama

Po piąte, stabilny zarząd, w którego skład wchodzą założyciele i główni akcjonariusze Wirtualnej Polski. Na koniec, atrakcyjne wyceny dające Wirtualnej Polsce profil wzrostu i generowania środków pieniężnych EV/EBITDA na 2016E/17E na poziomie 10.4/8.8x - z dwucyfrowym dyskontem do globalnych spółek porównywalnych w branży internet/e-handel, według prognoz konsensusu Bloomberga.

Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank

Dowiedz się więcej na temat: Polsko!"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »