Reklama

Haitong rekomenduje Tauron

W raporcie z 9 lutego Robert Maj, Analityk, Haitong Bank obniżył rekomendację dla spółki TAURON z Neutralnej do "sprzedaj" i wycenę akcji spółki z 5,0 PLN do 2,18 PLN.

W raporcie z 9 lutego Robert Maj, Analityk, Haitong Bank obniżył rekomendację dla spółki TAURON  z Neutralnej do "sprzedaj"  i wycenę akcji spółki z 5,0 PLN do 2,18 PLN.

Tauron niedawno dokonał refinansowania zadłużenia na kwotę 6,5 mld PLN i podniósł wskaźniki zadłużenia netto/EBITDA z 3.0x do 3.5x, co daje spółce chwilę wytchnienia w trudnym otoczeniu makroekonomicznym.

Na razie analitycy uważają, że ryzyko emisji akcji zmniejszyło się, jednak Haitong oczekuje, że do końca 2017E wskaźnik zadłużenia netto/EBITDA spółki wzrośnie do 3.66x.

Oznaczałoby to przekroczenie wskaźników zadłużenia lub wymuszoną emisję akcji, bądź też cięcia kosztów większe niż zakładane przez analityków (łącznie 875 mln PLN do 2018E, w porównaniu z 1 mld PLN planowanym przez zarząd).

Reklama

Mająca niszczący wpływ na wartość spółki decyzja o nabyciu kopalni Brzeszcze i późniejsza decyzja o wdrożeniu niewielkich lub żadnych działań oszczędnościowych stworzyły zły precedens dla całego polskiego sektora użyteczności publicznej. Górnicze związki zawodowe już wyciągnęły z tego wnioski i wywierają presję na zarząd Tauronu w sprawie podwyżek płac w 2016 roku.

opr.MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »