i2 Development: ponad 20 mln zł do Spółki dzięki sprzedaży biurowców

i2 Development, notowany na GPW, jeden z wiodących dolnośląskich deweloperów, sprzedał biurowce warte 40 mln zł netto. Sprzedaż budynków przyniesie pozytywny efekt finansowy. Po rozliczeniu transakcji środki pieniężne wzrosną przynajmniej o 20 mln zł. i2 Development realizuje kolejne inwestycje komercyjne w ścisłym centrum Wrocławia.

i2 Development, notowany na GPW, jeden z wiodących dolnośląskich deweloperów, sprzedał biurowce warte 40 mln zł netto. Sprzedaż budynków przyniesie pozytywny efekt finansowy. Po rozliczeniu transakcji środki pieniężne wzrosną przynajmniej o 20 mln zł. i2 Development realizuje kolejne inwestycje komercyjne w ścisłym centrum Wrocławia.

Przedmiotem sprzedaży były budynki biurowo-usługowe "Nowy Alexanderhaus" oraz "Twelve", odpowiednio o powierzchniach 2,8 tys. m2 i 2,0 tys. m2. Inwestycje zostały wycenione na 40 mln zł netto. Sprzedaż biurowców odbyła się poprzez dwie transakcje. Pierwszą transakcją była sprzedaż budynku "Nowy Alexanderhaus" z gruntem. Natomiast transakcją dla budynku "Twelve" była sprzedaż praw i obowiązków spółki projektowej, gdzie wartość nieruchomości została pomniejszona o kredyt i obciążenia Spółki, w tym pożyczki udzielone w Grupie Kapitałowej. Kwoty sprzedaży biurowców zostaną uiszczone do dnia 31 marca 2017 r.

Reklama

Zarząd i2 Development szacuje, że w następstwie rozliczenia dwóch transakcji, w tym spłacie kredytów, środki pieniężne Spółki, po rozliczeniu zobowiązań związanych ze sprzedażą, wzrosną o nie mniej niż 20 mln zł. Aby ocenić wpływ sprzedaży na wynik skonsolidowany należy uwzględnić pozycje pomniejszające przychód, w tym m.in.: wartość nabycia nieruchomości, obciążenia podatkowe i koszty transakcyjne. Umowy nie zawierają specyficznych warunków odbiegających od powszechnie stosowanych dla tego typu umów, w tym w zakresie kar umownych.

"Sprzedaliśmy kolejne inwestycje zgodnie z założeniami i terminowo, tak jak zapowiadaliśmy przed IPO. Biurowce były w ofercie naszymi pierwszymi inwestycjami komercyjnymi, obok licznych inwestycji mieszkaniowych. Przed nami do oddania trzy biurowce, a pierwszy nastąpi już w II kwartale 2017 r. Liczymy na kolejne sukcesy, które poparte są naszą atrakcyjną ofertą inwestycji zlokalizowanych w ścisłym centrum Wrocławia." - powiedział Marcin Misztal, Wiceprezes i2 Development.

i2 Development skupia się na budowie i sprzedaży inwestycji mieszkaniowych, ale w swoim portfolio ma kolejne inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 26,1 tys. m2. W I kwartale 2017 r. zostanie zakończona budowa biurowca "The Place" o powierzchni 0,7 tys. m2. Drugą inwestycją komercyjną jest budynek Księcia Witolda o powierzchni użytkowej 16,2 tys. m2, z planem zakończenia budowy na II kwartał 2018 r. Najnowszą inwestycją w ofercie jest biurowiec "Wielka 27" o PU 9,2 tys. m2, którego zakończenie budowy planowana jest na I kwartał 2019 r. Będzie on najwyższym biurowcem we Wrocławiu.

i2 Development:

i2 Development to Grupa Kapitałowa z branży deweloperskiej, funkcjonująca na rynku od 2012 roku. Przedmiotem działalności i2 Development jest działalność deweloperska, przygotowywanie projektów architektonicznych, działalność budowlana (generalny wykonawca), sprzedaż, przygotowywanie projektów wnętrz i ich aranżacji, oraz administrowanie nieruchomościami. Posiada najbogatszą ofertę mieszkaniową w centrum oraz w innych, prestiżowych dzielnicach Wrocławia, wzbogaconą o inwestycje komercyjne - nowoczesne lokale biurowe i usługowe. Konsekwentny i dynamiczny rozwój i2 Development sprawia, że jest jednym z liderów dolnośląskiego rynku nieruchomości. W 2015 roku i2 Development sprzedała 420 mieszkań z oferty, czyli o 60% więcej niż w 2014 roku. i2 Development skupia się na inwestycjach o podwyższonym standardzie oraz inwestycjach Premium przy zachowaniu popularnych na rynku wrocławskim cen, utrzymując wysokie marże ekonomiczne na realizowanych projektach. Bank ziemi i2 Development stale rozrasta się o atrakcyjne działki w prestiżowych i centralnych miejscach Wrocławia. Przemyślany dobór gruntów sprawia, że inwestycje szybko zyskują popularność i stają się rozpoznawalne wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Spółka, wspólnie z zaufanymi partnerami, wypracowała strukturę formalnej Grupy Kapitałowej realizującej inwestycje mieszkaniowe i komercyjne. Grupa składa się z 24 podmiotów zależnych i zatrudnia na stałe około 80 osób, a we wszystkich prowadzonych inwestycjach pracuje przeszło 600 pracowników, partnerów i podwykonawców. i2 Development zadebiutowała na rynku głównym GPW w maju 2016 r.

Opr. KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: biurowce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »