Idea TFI wchodzi do spółki zależnej Novian S.A.
Zarząd spółki Novian (NewConnect: NVN) poinformował o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki zależnej Silva S.A. oraz objęciu pakietu akcji przez nowego inwestora - Idea TFI.
W związku z podwyższeniem kapitał zakładowy Silva S.A. wynosi 4 100 000 zł i składa się z 4 100 000 akcji o wartości nominalnej 1,00 zł każda.
Novian S.A. posiada 2 085 450 akcji spółki serii A-F, które przed podwyższeniem kapitału zakładowego stanowiły 100 proc. Obecnie akcje te stanowią 50,86 proc. w kapitale zakładowym i w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Silva S.A.
Sprawdź bieżące notowania spółki Novian na stronach INTERIA.PL
Zarząd Novian S.A. poinformował także o objęciu nowych akcji przez Idea TFI. W wyniku transakcji towarzystwo posiada 1 429 908 akcji Silva S.A. serii G, stanowiących blisko 35 proc. w kapitale zakładowym i w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki.
Silva S.A. jest firmą inwestycyjną typu private equity. Przedmiotem działalności spółki jest tworzenie i finansowanie własnych przedsięwzięć, a także inwestycje w akcje i udziały spółek prawa handlowego o oczekiwanej ponadprzeciętnej stopie zwrotu.
Fundusz specjalizuje się w inwestycjach w spółki we wczesnej fazie rozwoju w sektorach: internet, e-commerce, media, IT, mobile.
Aktualnie w portfelu inwestycyjnym Silva S.A. znajdują się akcje m.in. SuperCar Club Poland (flota ekskluzywnych aut założona przez Krzysztofa Hołowczyca), Pink Crow (niezależna wytwórnia fonograficzna Hirka Wrony) czy ewakacje.pl (internetowe biuro podróży).
- Nasza spółka stale się rozwija. Pozyskanie nowego akcjonariusza, jakim jest Idea TFI, to silne wsparcie dla realizowanych przez nas projektów inwestycyjnych - mówi Dariusz Leśniak-Paduch, prezes zarządu Silva S.A.
- - - - - -
NOVIAN S.A. jest spółką inwestycyjną skupiającą się na realizacji oportunistycznych transakcji na rynku kapitałowym w sektorze małych i średnich spółek (MiŚ).
Strategia inwestycyjna spółki zakłada aktywne poszukiwanie okazji inwestycyjnych stwarzających szanse nominalnego zysku niezależnie od koniunktury giełdowej.
Przykładowe cele inwestycyjne:
- spółki przeprowadzające oferty prywatne (private placement),
- spółki przeprowadzające pierwsze oferty publiczne (IPO),
- spółki przeprowadzające wtórne emisje akcji (SPO) - z prawem poboru i z wyłączeniem prawa poboru,
- spółki wykazujące ponadprzeciętne tempo wzrostu, zarządzane przez zmotywowanych właścicieli prywatnych (m.in. spółki rodzinne),
- spółki mogące stać się celami przejęć lub uczestnikami połączeń,
- spółki których kursy przejściowo zniżkują wskutek podania niekorzystnych informacji, niemających wpływu na ich długoterminowe perspektywy (distressed securities),
- spółki których nieefektywna wycena rynkowa wynika z braku zainteresowania dużych inwestorów.
Opr. MD