Reklama

IDM nie odpowie na roszczenia inwestorów - KNF

KNF podczas wczorajszego posiedzenia uznała, że DM IDM nie jest w stanie odpowiedzieć na roszczenia inwestorów.Otwiera to drogę do uruchomienia prowadzonego przez KDPW systemu rekompensat.

KNF jednogłośnie stwierdziła, że Dom Maklerski IDM SA nie jest w stanie, z powodów ściśle związanych z sytuacją finansową, wykonać ciążących na nim zobowiązań wynikających z roszczeń inwestorów i nie jest możliwe ich wykonanie w najbliższym czasie.

Reklama

W decyzji KNF z dnia 30 maja 2014 r. w sprawie cofnięcia Domowi Maklerskiemu IDM SA zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej wyznaczono termin ostatecznego zakończenia działalności maklerskiej w pełnym zakresie do dnia 30 czerwca 2014 r.

W związku z tym dzień 30 czerwca 2014 r. jest ostatnim dniem, w których istnieje możliwość stwierdzenia przez KNF okoliczności, o których mowa w art. 133 ust. 2 pkt 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Dowiedz się więcej na temat: 'Odpowiedź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »