Reklama

Inwestor branżowy deklaruje 16,55 zł za akcję Gekoplastu

Gekoplast, regionalny lider produkcji płyt polipropylenowych, może zmienić właściciela. Niewiążącą ofertę zakupu do 100 proc. akcji spółki w formie wezwania giełdowego złożył włoski K-Holding, właściciel największego europejskiego podmiotu z branży - Karton S.p.A. We wtorek na zamknięciu kurs spółki na GPW wyniósł 12,3 zł.

- Dostrzegamy istotne synergie i pozytywne aspekty, jakie mogłyby się stać częścią dalszego rozwoju Gekoplastu. W ramach ogłoszonego pod koniec kwietnia br. przeglądu opcji strategicznych, biorąc pod uwagę dotychczasowe analizy oraz ofertę złożoną przez włoski podmiot, obecnie przejęcie Gekoplastu przez inwestora branżowego uważamy za korzystną opcję dalszego rozwoju - powiedział Piotr Górowski, prezes Gekoplast SA.

Zgodnie z treścią wspomnianej niewiążącej oferty K-Holding, włoski inwestor branżowy jest gotowy przeprowadzić wezwanie na akcje Gekoplastu po cenie 16,55 zł za akcję (35 proc. powyżej kursu akcji z dzisiejszego zamknięcia sesji) pod warunkiem przeprowadzenia satysfakcjonującego badania due diligence. Zarząd Gekoplastu udzielił inwestorowi wyłączności na przeprowadzenie procesu due diligence do dnia 15 października 2017 roku, a w przypadku potwierdzenia oferowanej ceny za akcję wyłączność automatycznie ulegnie wydłużeniu o cztery tygodnie na potrzeby organizacji wezwania na akcje spółki.

Reklama

Gekoplast prognozuje, że w całym 2017 roku wypracuje ponad 7 mln zł zysku netto (+17 proc. względem zaudytowanego rezultatu roku 2016) i 14,5 mln zł wyniku EBITDA (+29 proc.) przy 100,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (+11 proc.). Kapitalizacja spółki przy cenie 16,55 zł za akcję wyniosłaby 100,1 mln zł. W ramach IPO z grudnia 2014 r. Gekoplast sprzedał akcje po 8,8 zł, co wraz z wypłaconymi od tego czasu dywidendami (łącznie 1,4 zł na akcję) oznaczałoby w sytuacji ziszczenia się możliwego wezwania na akcje Gekoplastu 104 proc. całkowitej stopy zwrotu.

GEKOPLAST SA

Gekoplast SA to największy w Europie Środkowo-Wschodniej i piąty w Europie producent płyt komórkowych z polipropylenu. W swojej ofercie spółka ma również płyty lite i opakowania z tworzyw sztucznych, w dużej części przygotowywane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Gekoplast powstał w 2010 r. po połączeniu i zmodernizowaniu dwóch fabryk o podobnym profilu, których tradycje sięgały XIX w. Nowoczesny i wydajny zakład produkcyjny ma obecnie moce przerobowe ponad 18 tys. ton rocznie. Jego atutem jest lokalizacja w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, co pozwala Gekoplastowi na szybkie i sprawne zapewnienie dostaw na kluczowe rynki zagraniczne. Eksport jest jednym z filarów sprzedaży spółki, która zaopatruje odbiorców w większości państw na kontynencie. Do głównych klientów Gekoplastu należą firmy działające w takich branżach jak przemysł opakowaniowy, farmacja, AGD czy motoryzacja.

Gekoplast jest spółką portfelową funduszu private equity Capital Partners. Akcje Gekoplast SA notowane są od maja 2016 roku na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Sprawdź bieżące notowania GKP na stronach BIZNES INTERIA.PL

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »