Reklama

Istotne umowy z Kompanią Węglową

Grupa FAMUR - zawarła w okresie od 22 marca 2011 do 15 września 2011 szereg umów jednostkowych z Kompanią Węglową na łączną kwotę 80,3 mln zł.

Umowa ramowa z KW o największej wartości zawarta została przez PIOMA SA na sumę około 9 mln zł i dotyczyła dostawy części zamiennych do urządzeń transportowych.

- Priorytetem Grupy FAMUR jest koncentracja na produkcji sprzętu dla górnictwa podziemnego. Jednocześnie, chcemy, aby nasza oferta była kompleksowa, dzięki łączeniu efektywnych i bezpiecznych maszyn z innowacyjnymi technologiami nadzoru nad ich pracą oraz obsługą projektową i serwisową.

Świadczenie kontrahentom pełnego zakresu usług posprzedażowych, a także dostarczanie części zamiennych jest bardzo ważnym elementem działalności Grupy. Stawiamy na jakość serwisu i zapewnianie wsparcia partnerów Grupy w jak najkrótszym czasie - mówi Waldemar Łaski, prezes zarządu FAMUR SA.

Reklama

_ _ _ _ _

Grupa FAMUR - została ostatnio uhonorowana medalem Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego "Katowice 2011" za kompleks do eksploatacji niskich pokładów węgla - w kategorii "Nowe Maszyny i Technologie".

Urządzenia produkowane przez Grupę FAMUR charakteryzują się najnowszymi, autorskimi rozwiązaniami technologicznymi, które znacząco zwiększają efektywność wydobycia oraz przyczyniają się istotnie do poprawy bezpieczeństwa pracy załóg górniczych.

Jesteśmy kluczowym dostawcą kompleksowych systemów dla górnictwa w kraju i na świecie, a nasze urządzenia pracują w kopalniach od Rosji po Argentynę. Medal katowickich targów potwierdza, że nasze starania związane wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań oraz dbałość o bezpieczeństwo górników są zauważane i doceniane w branży zaplecza górniczego - powiedział Waldemar Łaski, prezes zarządu FAMUR SA.

PEŁNE NOTOWANIA GRUPY

Grupa Famur

obejmuje produkcję sprzętu i maszyn dla głębinowego górnictwa węgla kamiennego, w tym przede wszystkim kompletnych zmechanizowanych kompleksów ścianowych, umożliwiających eksploatację złóż węgla kamiennego w technologii ścianowej. Grupa wytwarza maszyny i urządzenia stosowane w systemach przeładunkowych, zespołach dźwigów okrętowych, kolejnictwie, wyposażeniu magazynów i składowisk, kopalniach odkrywkowych. Jest znaczącym producentem odlewów stalowych i żeliwnych.

Opr. MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »