Reklama

​Koronawirus w Polsce. Wielton od 6 kwietnia wstrzymuje czasowo produkcję w zakładzie w Wieluniu

Z powodu pandemii koronawirusa Wielton postanowił od 6 kwietnia wstrzymać produkcję w zakładzie w Wieluniu.

"Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych spółki oraz wiąże się z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na kanały dystrybucji produktów oraz ograniczeniem skuteczności łańcucha dostaw niezbędnego do kontynuowania działalności operacyjnej" - podano w komunikacie spółki.

"Na moment przekazania niniejszego raportu emitent nie podjął informacji o anulowaniu przez klientów zamówień, a większość klientów wnosi o przesunięcie terminów dostaw" - dodano.

Spółka podczas czasowego zawieszenia produkcji zamierza przeprowadzić prace modernizacyjne i optymalizacyjne na terenie zakładów, związane między innymi ze zmianami umiejscowienia poszczególnych linii technologicznych, optymalnym ułożeniem procesu produkcyjnego oraz naprawami i remontami. Prace będą prowadzone przez zespół pracowników wykonujący powierzone zadania w ramach obniżonego wymiaru czasu pracy.

Reklama

Wobec zaistniałej sytuacji Wielton zamierza skorzystać z wszelkich dostępnych form pomocy.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

Pod koniec marca Wielton zdecydował o czasowym wstrzymaniu produkcji zakładów Grupy Lawrence David Ltd. w Wielkiej Brytanii.

W połowie marca grupa informowała o wstrzymała czasowo produkcji w zakładzie we Francji i silnym ograniczeniu produkcji i sprzedaży we Włoszech.

Wielton informował wówczas, że grupa Langendorf w Niemczech pracuje poniżej optymalnego poziomu, produkcja i sprzedaż są jednak kontynuowane. Spółka zależna w Rosji OOO Wielton prowadzi działalność w trybie ciągłym, bez większych zakłóceń.

Sprawdź notowania online spółki Wielton (w godzinach 9-17)

WIELTON

12,3200 -0,2200 -1,75% akt.: 17.09.2021, 17:51
  • Otwarcie 12,1000
  • Max 12,4000
  • Min 11,8800
  • Kurs odniesienia 12,5400
  • Suma wolumenu 177 019
  • Suma obrotów 2 158 531,5800
  • Widełki dolne 10,9000
  • Widełki górne 13,3000
Zobacz również: ONDE SHOPER PEPCO


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »