Reklama

Kurs akcji Brastera w debiucie na GPW spadł o 8 proc.

Kurs akcji Brastera, spółki notowanej dotąd na NewConnect, na otwarciu w dniu debiutu na GPW spadł o 8 proc. do 14,70 zł. Braster to 474. firma notowana na głównym rynku GPW. Jej przejście z NewConnect jest 4. tego rodzaju operacją w 2015 r. Był to też 10. debiut na głównym rynku w tym roku.

Spółka wprowadziła na główny rynek 3.014.653 akcji serii A, B, C, D i E oraz 2,6 mln akcji z nowej emisji.

Braster prowadzi badania mających na celu opracowanie i przygotowanie do seryjnej produkcji medycznego testera termograficznego, przeznaczonego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi (Tester Braster). Od grudnia 2012 r. Braster jest notowany na NewConnect.

Pozyskane w maju środki z publicznej emisji akcji w łącznej sumie 39 mln zł zostaną przeznaczone na budowę linii technologicznej, opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia Testera, a także dokończenie prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »