Reklama

Kurs akcji Orphee wzrósł na otwarciu w debiucie na NC

Kurs akcji spółki Orphee, spółki zależnej PZ Cormay, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 25,28 proc. do 11,15 zł. Orphee to 422. firma notowana na NewConnect. jej debiut był 81. w tym roku. Orphee jest pierwszym szwajcarskim emitentem i 50. zagraniczną spółką notowaną na giełdzie w stolicy Polski.

Do obrotu na NewConnect zostało wprowadzonych 16,6 mln akcji Orphee.

Z październikowej oferty prywatnej 6,6 mln akcji spółka Orphee pozyskała od 38 inwestorów 58,74 mln zł na przeprowadzenie akwizycji komplementarnej spółki z Europy Zachodniej.

Po emisji 6,6 mln akcji PZ Cormay ma 60,24 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Orphee.

Narastająco po trzech kwartałach 2012 roku przychody Orphee ze sprzedaży wyniosły 7,53 mln CHF wobec 8,5 mln CHF rok wcześniej, zysk na działalności operacyjnej wyniósł 1,3 mln CHF wobec 1,8 mln CHF, a zysk netto 1,23 mln CHF wobec 1,4 mln CHF.

Reklama

Spółka realizuje ok. 97 proc. przychodów ze sprzedaży w euro.

Orphee to spółka zajmująca się produkcją sprzętu do badań hematologicznych (zakłady produkcyjne w Polsce, Irlandii i Szwajcarii) oraz dystrybucją w ponad 150 krajach analizatorów i odczynników diagnostycznych.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »