Reklama

Kurs akcji Wirtualnej Polski wzrósł w debiucie

Kurs akcji Wirtualnej Polski Holding w pierwszym dniu notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych wzrósł o 10,16 proc. do 35,25 zł., a kurs PDA wzrósł o 7,97 proc. do 34,55 zł. WP jest 474. firmą notowaną na głównym rynku GPW. Jej dzisiejszy debiut jest 7. wejściem spółki na ten parkiet.

Wirtualna Polska Holding to właściciel platformy medialnej online, posiadający takie marki jak Wirtualna Polska, o2, Money, Pudelek, BizTok, Kafeteria, Sportowe Fakty oraz Domodi i Homebook.

Oferta publiczna Wirtualnej Polski obejmowała 9.192.378 oferowanych akcji, z czego 3.339.744 nowych akcji i 5.852.634 akcji sprzedawanych przez akcjonariusza. Istniejące akcje sprzedawała spółka European Media Holding, kontrolowana przez fundusz Innova Capital.

Spółka podała, że w ramach oferty akcje przydzielono 7,38 tys. inwestorów indywidualnych i 347 inwestorom instytucjonalnym.

Reklama

Cena akcji wyniosła ustalona na 32 zł, przy czym cena maksymalna akcji w ofercie była ustalona wcześniej na 37 zł.

Wartość przeprowadzonej oferty wyniosła 294,2 mln zł.

Zgodnie z wcześniejszymi planami Wirtualna Polska ze środków pozyskanych z oferty do 80 mln zł chce przeznaczyć na przejęcia. Od 20 do 30 mln zł ma natomiast trafić na spłatę części zadłużenia wobec mBank i ING Bank Śląski z tytułu umowy kredytu refinansującego zawartej w marcu 2015 r.

Globalnymi koordynatorami oraz zarządzającymi księgą popytu byli Pekao Investment Banking oraz UniCredit Bank AG, oddział w Londynie. Rolę oferującego pełnił Pekao Investment Banking, współprowadzącym księgę popytu był Dom Maklerski PKO BP. Współmenedżerem oferty był Dom Maklerski mBanku.

- - - - - -

EBOR kupił w ofercie publicznej akcje Wirtualnej Polski za 7,1 mln euro

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju kupił w ofercie publicznej Wirtualnej Polski akcje za 7,1 mln euro - podał bank w komunikacie. Wirtualna Polska zadebiutowała w czwartek na Giełdzie Papierów Wartościowych. Kurs akcji spółki na otwarciu wzrósł o 10 proc., a o godz. 13.10 rosła o 9,6 proc. do 35,08 zł.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »