Libet kontynuuje redukcję zadłużenia i zwiększa kapitał obrotowy

Zarząd spółki produkującej materiały nawierzchniowe informuje, że w ramach trwającego procesu przeglądu opcji strategicznych, sprzedał drugi zakład produkcyjny.

Zarząd spółki produkującej materiały nawierzchniowe informuje, że w ramach trwającego procesu przeglądu opcji strategicznych, sprzedał drugi zakład produkcyjny.

W wyniku transakcji do Spółki wpłynęło 24,6 mln zł. Dzięki uzyskanym środkom Libet zmniejszy swoje zadłużenie bankowe o kolejne 11,9 mln zł. Pozostałe środki pozostaną w Spółce i będą wspierać jej kapitał obrotowy. Transakcja dotyczy drugiej otrzymanej w grudniu ub.r. oferty nabycia aktywów Spółki.

- Zgodnie z zapowiedziami doprowadziliśmy do sprzedaży kolejnych aktywów Grupy. W wyniku sprzedaży dwóch zakładów produkcyjnych, od początku roku do kasy spółki wpłynęło łącznie 44,9 mln zł. Pozwoli nam to zredukować zadłużenie o niemal 24 mln zł. Pozostałe sumy zostaną przeznaczone na spłatę bieżących zobowiązań oraz kapitał obrotowy, niezbędne by efektywnie zacząć działania w nowym sezonie. - komentuje Thomas Lehmann, Prezes Zarządu Libet S.A. - Kwota uzyskana ze sprzedaży zakładu tylko nieznacznie różni się od wyceny wykonanej w połowie ubiegłego roku - dodaje.

Reklama

W lipcu 2018 r. Grupa Libet przeprowadziła aktualizację wyceny majątku. Zgodnie z jej wynikami, oszacowana sumaryczna wartość składników majątku trwałego Grupy wynosiła wówczas niemal 315?mln zł. Przeprowadzona wycena majątku Spółki i spółek zależnych dotyczyła oceny wartości nieruchomości oraz ruchomości należących do Grupy.

Sfinalizowana właśnie sprzedaż jednego z zakładów nie kończy trwającego przeglądu opcji strategicznych. Postępy w jego realizacji będą na bieżąco przekazywane rynkowi.

Libet prowadzi produkcję na terenie 13 zakładów zlokalizowanych na terenie całego kraju i umacnia swoją pozycję lidera rynku w branży materiałów nawierzchniowych.

LIBET

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz niekwestionowany lider rynku produktów Premium. Spółka prowadzi obecnie produkcję w 13 zakładach produkcyjnych. Zakłady produkcyjne Libet wyróżniają się wysokim poziomem automatyzacji procesów produkcyjnych. Grupa prowadzi produkcję w oparciu o nowoczesne technologie, wysokiej jakości surowce oraz przy zachowaniu wyjątkowej dbałości o aspekty bezpieczeństwa pracy. Libet posiada również stabilną i zdywersyfikowaną sieć dystrybucji opartą przede wszystkim o najbardziej rozpoznawalną wśród producentów kostki brukowej w Polsce sieć Partnerskich Punktów Sprzedaży (PPS). Spółka prowadzi także sprzedaż bezpośrednią skierowaną do firm zajmujących się budownictwem drogowym oraz do hurtowni i firm ogólnobudowlanych.

Interia, opr. KM

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »