Lokum Deweloper sprzedał w I półroczu 2018 r. 531 lokali

Działająca na rynku wrocławskim i krakowskim Grupa Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, odnotowała wzrost sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r., podpisując z klientami umowy przedwstępne i deweloperskie na 531 lokali (wzrost o 21 proc. r/r). Grupa podtrzymuje cel sprzedaży na poziomie powyżej 1000 lokali w 2018 roku. Suma umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych utrzymała się na wyższym poziomie w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego - w I połowie 2018 roku podpisano 699 umów w porównaniu do 628 w I połowie 2017 roku.

Działająca na rynku wrocławskim i krakowskim Grupa Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, odnotowała wzrost sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r., podpisując z klientami umowy przedwstępne i deweloperskie na 531 lokali (wzrost o 21 proc. r/r). Grupa podtrzymuje cel sprzedaży na poziomie powyżej 1000 lokali w 2018 roku.
Suma umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych utrzymała się na wyższym poziomie w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego - w I połowie 2018 roku podpisano 699 umów w porównaniu do 628 w I połowie 2017 roku.

- Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie rynku naszą ofertą, zarówno ze strony nabywców inwestycyjnych, jak i realizujących własne potrzeby mieszkaniowe. Klienci poszukują wysokiej jakości produktu w dobrej lokalizacji. Wszystkie nasze inwestycje spełniają te parametry. Dzięki temu, pomimo wzrostu cen mieszkań, oczekujemy, że tak jak w zeszłym roku przekroczymy poziom 1000 sprzedanych lokali - mówi prezes Lokum Deweloper Bartosz Kuźniar.

W wyniku finansowym I półrocza Lokum Deweloper uwzględni 24 lokale. Podobnie jak w roku 2017 zdecydowana większość lokali zostanie zrealizowana, przekazana klientom i rozpoznana w wyniku finansowym w drugiej połowie roku.

Reklama

W samym drugim kwartale 2018 roku, w wyniku dość mocno uszczuplonej oferty, sprzedaż zmniejszyła się o 29 proc., z 321 do 227 lokali, a liczba rezerwacji zmalała o 12 proc. ze 190 do 168 lokali.

- Jednym z naszych priorytetów jest obecnie systematyczne poszerzanie oferty. Pod koniec drugiego kwartału wzrosła ona do 928 lokali, w porównaniu do 516 na koniec marca. Planujemy jeszcze w tym roku włączenie do sprzedaży kolejnych projektów we Wrocławiu i w Krakowie w ilości ok. 600 lokali - mówi Kuźniar.

Wśród nowości, które pojawiły się w sprzedaży pod koniec drugiego kwartału, znalazły się Lokum Smart City oraz X etap osiedla Lokum di Trevi. Lokum Smart City to nowa inwestycja w południowo-zachodniej części Wrocławia z 370 apartamentami o średniej powierzchni 35 mkw. Produkt ten jest odpowiedzią Spółki na odnotowany na rynku deficyt małych lokali. Lokum di Trevi to jedna z najpopularniejszych i największych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu, położona w prestiżowej dzielnicy Krzyki, na osiedlu Tarnogaj. W ramach X etapu powstanie 256 lokali.

Na łączną sprzedaż pierwszego półrocza złożyło się 408 lokali na rynku wrocławskim oraz 123 na rynku krakowskim.

- Udział sprzedaży krakowskich projektów systematycznie wzrasta. W pierwszym półroczu wyniósł już 23 proc. Naszym celem jest osiągnięcie w Krakowie w najbliższych latach sprzedaży na takim samym poziomie jak na naszym macierzystym rynku we Wrocławiu - dodaje Kuźniar.

Na koniec czerwca suma lokali przekazanych klientom oraz objętych umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi wyniosła 821 sztuk, co oznacza,

że potencjał rozpoznań lokali w wyniku 2018 r. został zrealizowany w 84 proc. Ten sam wskaźnik dla roku 2019 wynosi już 61 proc.

Opr. KM

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »