Reklama

Medicover podpisał list intencyjny w sprawie kupna 20 proc. akcji Polmedu

Medicover podpisał z Polmedem i jego akcjonariuszami Polmed-Medical Limited oraz NPN II Med S.a r.l. list intencyjny w sprawie kupna 20 proc. akcji Polmedu, uprawniających do 16,37 proc. głosów na jego WZ - poinformował Polmed w komunikacie.

"Sposób przeprowadzenia transakcji przeniesienia własności akcji na Medicover nie został finalnie określony, szczegóły dotyczące tego procesu zostaną ustalone przez strony w późniejszym terminie. Oferowana przez Medicover cena akcji została określona na 3,50 zł za akcję, jednak ustalenia tego nie można uznać za ostateczne, wobec faktu, iż może ono ulec zmianie w zależności od wyników przeprowadzanego przez Medicover badania due diligence spółki" - podał Polmed.

Zarówno okres obowiązywania listu intencyjnego, jak i wyłączności negocjacyjnej Medicover, został określony na czas od dnia jego zawarcia do 28 marca 2014 r., z tym jednak zastrzeżeniem, że może być on za zgodą stron przedłużony.

Reklama

W komunikacie dodano, że pomiędzy Polmedem a Medicover mają być negocjowane również warunki umowy o współpracy obu podmiotów.

Polmed-Medical Limited ma obecnie 54,02 proc. udziałów w kapitale i 62,38 proc. głosów na WZ, z kolei NPN II Med S.a r.l. ma 42,45 proc. udziałów w kapitale i 34,74 proc. głosów na WZ Polmedu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »