Reklama

Milkiland N.V. wybiera się na GPW

Milkiland, czołowy producent wyrobów mlecznych działający na jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się rynków, Wspólnocie Niepodległych Państwa (WNP), ogłosił dzisiaj zamiar przeprowadzenia Pierwszej Oferty Publicznej oraz debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Milkiland, czołowy producent wyrobów mlecznych działający na jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się rynków, Wspólnocie Niepodległych Państwa (WNP), ogłosił dzisiaj zamiar przeprowadzenia Pierwszej Oferty Publicznej oraz debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Milkiland znajduje się na takim etapie rozwoju, który z powodzeniem pozwala myśleć o przeprowadzeniu oferty publicznej i wejściu na giełdę. Już dziś jesteśmy wiodącym graczem na rynku produktów mlecznych w krajach WNP, przede wszystkim Rosji i Ukrainy. Oczekujemy, że oferta publiczna i debiut na europejskiej giełdzie pozwolą nam efektywnie wykorzystać szanse rozwoju zarówno organicznego jak i poprzez konsolidację naszej branży - powiedział Wiaczesław Rekow, Dyrektor Generalny Milkiland. - Wybór warszawskiej giełdy jako rynku notowań dla akcji Milkiland jest dla nas naturalny. To dobrze rozpoznawalne centrum finansowe Europy Środkowowschodniej, przyciągające szerokie grono inwestorów finansowych zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Mamy nadzieję, że notowanie na GPW pomoże nam osiągnąć wysoką płynność obrotu akcjami, a także dużą rozpoznawalność wśród inwestorów. To niezwykle ważne w kontekście realizowanej przez nas strategii rozwoju, której celem jest stanie się jedną z flagowych międzynarodowych, zintegrowanych pionowo spółek o zdywersyfikowanym portfelu produktów.

Reklama

UniCredit CAIB Poland S.A. będzie pełnić funkcję oferującego i agenta ds. notowań na potrzeby oferty i wprowadzenia akcji do obrotu na GPW. UniCredit Bank AG. oddział w Londynie pełni funkcję Globalnego Koordynatora oraz prowadzącego księgę popytu na potrzeby oferty. Concorde (Bermuda) Limited pełni funkcję współzarządzającego ofertą.

Oferta oraz dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na GPW uzależnione są od spełnienia wymogów formalnych, a w szczególności od zatwierdzenia prospektu przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego ("The Autoriteit Financiële Markten), uzyskania notyfikacji do polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, dokonania rejestracji akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. oraz dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu na rynku głównym GPW.

Akcje spółki zostaną zaoferowane w ramach oferty publicznej w Polsce oraz w ramach międzynarodowej oferty niepublicznej skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych poza Polską, w każdym wypadku zgodnie z przepisami prawa właściwego w odnośnych jurysdykcjach regulującymi obrót papierami wartościowymi.

Najważniejsze informacje o Milkiland

Milkiland to jeden z największych producentów wyrobów mlecznych na terenie Ukrainy i Rosji. Milkiland, dzięki konsekwentnie realizowanej strategii, zbudował zintegrowany model biznesu, zdywersyfikowany zarówno pod względem geograficznym, jak i produktowym.

Po przejęciu w 2008 r., zakładu mleczarskiego Ostankino, trzeciego największego gracza na rynku moskiewskim, Milkiland uzyskał znaczący potencjał produkcyjny w Rosji.

Działalność Grupy obejmuje wszystkie etapy łańcucha w sektorze mlecznym: od skupu surowego mleka, poprzez produkcję wyrobów mlecznych, aż po ich sprzedaż. Szeroki portfel produktów oraz marek, w połączeniu z elastyczną infrastrukturą produkcyjną, jest dla działalności Milkiland, naturalnym zabezpieczeniem w zmiennym otoczeniu oraz pozwala osiągać stabilne wyniki finansowe. W 2009 r. Spółka osiągnęła przychody na poziomie 200 mln EUR. Skorygowany EBITDA wyniósł 32,5 mln EUR, a zysk netto 8,2 mln euro.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »