Reklama

Millennium DM obniżył rekomendację dla Kernela

Analitycy Millennium DM w raporcie z 19 września obniżyli rekomendację dla Kernela do "neutralnie" z "kupuj", wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 71,3 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Kernela wyniósł 67,4 zł. We wtorek o 9.25 kurs spółki na GPW wynosił 63,85 zł.

Reklama

Analitycy wskazali, że od maja nastąpiły dynamiczne wzrosty notowań zbóż spowodowane suszą w USA, dzięki czemu cena pszenicy na giełdzie w Chicago jest o ponad 25 proc. wyższa rdr.

"Wzrost notowań zbóż powinien przełożyć się na lepsze rezultaty segmentu rolnego, tym bardziej, że jego obszar upraw zwiększył się w wyniku dokonanych przejęć. Perspektywy pozostałych segmentów działalności na kolejny rok obrotowy nie są już jednak tak dobre. Wyniki najważniejszego segmentu olejowego będą zależały od wielkości zbiorów słonecznika na Ukrainie. Słabe zbiory oznaczałyby wzrost cen surowca i pogorszenie marż" - podali w raporcie.

Analitycy spodziewają się w obecnym roku obrotowym lepszych rdr wyników spółki, głównie za sprawą segmentu rolnego i wyższych wolumenów sprzedaży oleju słonecznikowego.

"Nie oczekujemy istotnej poprawy marż w eksporcie zboża, natomiast w stosunku do pozostałych segmentów uważamy, że zaprezentują wyniki zbliżone rdr" - dodali.

Ich zdaniem Kernel jest jedną z najmniej ryzykownych inwestycji spośród notowanych na GPW ukraińskich spółek, choć jego ekspozycja na wysokie ceny zbóż jest ograniczona do relatywnie niewielkiego segmentu rolnego.

Prognoza Millennium DM dla Kernela na rok obrotowy 2012/2013 zakłada 2,45 mld USD przychodów przy 230,8 mln USD zysku netto.

Analitycy Ipopema Securities obniżyli rekomendację dla akcji Kernela do "sprzedaj" z "kupuj" - poinformował Bloomberg. 12-miesięczna cena docelowa akcji Kernela została obniżona do 65,90 zł z 86,50 zł wcześniej.

Dowiedz się więcej na temat: obniz | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »