Reklama

Millennium obniżył rekomendację dla Asseco Poland

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 28 września, obniżyli cenę docelową akcji Asseco Poland do 58,9 zł z 72,9 zł, obniżając rekomendację spółki do "neutralnie" z "akumuluj" poprzednio. "Asseco Poland systematycznie buduje grupę poprzez zagraniczne przejęcia, które naszym zdaniem nie przynoszą wartości dla akcjonariuszy.

W wielu przypadkach wyniki spółek przejmowanych psują się wkrótce po transakcji (niskie, jednocyfrowe wskaźniki P/E dla zysku sprzed transakcji okazują się złudne)" - napisano w raporcie.

"Wskaźniki przejmowanej spółki izraelskiej Formula Systems nie są już tym razem specjalnie atrakcyjne (15 P/E na ten rok), a możliwe synergie mało przekonywujące. Zagraniczne przejęcia grupy Asseco często nie tworzą wartości dodanej natomiast budują dużą organizację, co jest celem zarządu.

Może to prowadzić do braku zbieżności celów managementu i akcjonariuszy. Zarząd chce umorzyć pozostałe akcje własne i sprzedać taką samą ilość akcji inwestorom. Oznacza to dodatkową podaż na poziomie 5,43 mln akcji o wartości ok. 300 mln zł. Sądzimy, że bez nowych chętnych, podaż będzie miała negatywny wpływ na cenę" - dodano.

Reklama

Raport wydano przy kursie akcji Asseco Poland na poziomie 54,7 zł, a w poniedziałek o godz. 13.30 za akcje spółki płacono 51,9 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »