Reklama

Millennium podniósł ocenę Tarnowa

Analitycy Millennium DM w raporcie z 22 lutego podnieśli rekomendację dla Zakładów Azotowych w Tarnowie do "akumuluj" z neutralnie i ustalili cenę docelową na poziomie 16,70 zł z 15,80 zł.

W dniu wydania rekomendacji kurs akcji tarnowskiej spółki wynosił 15,15 zł. W poniedziałek o godzinie 12:10 kurs akcji Tarnowa wynosił 15,26 zł.

"Biorąc pod uwagę stosunkowo niską wycenę akcji spółki na bazie takich wskaźników jak EV/S i C/WK oraz istotny poziom gotówki netto, uważamy, że akcje spółki oferują inwestorom względne bezpieczeństwo, przy jednoczesnym potencjale wzrostu w przypadku powodzenia procesu prywatyzacji lub utrwalenia się trendów wzrostowych w światowej gospodarce. Podwyższamy wycenę akcji spółki z 15.8 PLN do 16.7 PLN oraz rekomendację z +neutralnie+ do +akumuluj+" - napisano w raporcie.

Reklama

Zdaniem analityków I kwartał 2010 roku przyniesie istotną poprawę wyników zwłaszcza w porównaniu z oczyszczonymi ze zdarzeń jednorazowych wynikami IV kwartału.

"Poprawa będzie widoczna głównie w segmencie nawozowym za sprawą szczytu sezonu nawozowego, który przypada na koniec I kwartału. Przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych spółka korzysta z odbicia cen nawozów na rynkach międzynarodowych i w mniejszym stopniu na rynku krajowym. Ze względu na wzrost kosztów surowców (benzen), pomimo poprawiającej się sytuacji popytowej, nie oczekujemy dalszej poprawy wyników w segmencie tworzyw" - napisano w komentarzu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »