Reklama

Największy kontrakt w historii Aztec International

Notowany na NewConnect producent akcesoriów budowlanych podpisał wartą 700 tys. euro umowę ze znanym dystrybutorem materiałów budowlanych, działającym na rynku międzynarodowym. Realizowany do końca 2012 r. kontrakt to największa umowa w historii spółki.

Notowany na NewConnect producent akcesoriów budowlanych podpisał wartą 700 tys. euro umowę ze znanym dystrybutorem materiałów budowlanych, działającym na rynku międzynarodowym. Realizowany do końca 2012 r. kontrakt to największa umowa w historii spółki.

Podpisana umowa jest elementem realizowanej przez Aztec International strategii, która zakłada zwiększenie mocy wytwórczych i poszerzenie oferowanego asortymentu akcesoriów budowlanych. Sama spółka planuje zmianę swojej siedziby. Obecnie jest na etapie poszukiwania miejsca dla nowej lokalizacji i intensywnych negocjacji z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi działką w centrum Poznania, na której znajduje się dotychczasowa siedziba spółki.

- Tak znacząca umowa jest dowodem na dynamiczny rozwój naszej spółki i utwierdza nas, że przyjęta przez Aztec International strategia jest słuszna. Jestem przekonany, że rozwój organiczny i prowadzona polityka w zakresie przejęć przyniesie wymierne korzyści dla naszych akcjonariuszy - mówi Rafał Cędrowski, dyrektor finansowy Aztec International.

Reklama

Wartość podpisanej umowy stanowi ponad 25 proc. wartości przychodów Spółki za 2010 rok i jest jej największym kontraktem w historii. Kontrakt będzie realizowany do końca 2012 roku.

- Od początku drugiego kwartału obserwujemy bardzo znaczące ożywienie w branży budowlanej na rynkach zagranicznych, które odpowiadają za ponad 90 proc. naszych przychodów. Efektem tego jest m.in. podpisana właśnie umowa - dodaje Rafał Cędrowski.

Aztec International

Spółka portfelowa notowanego na NewConnect Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego SA. Aztec International specjalizuje się w produkcji malowanych proszkowo wkrętów i nitów, podkładek, kołnierzy uszczelniających oraz systemów mocujących przeznaczonych głównie do aplikacji dachowych, a także montażu paneli ściennych i fasadowych, uszczelnień przejść i wyjść rurowych. Od lipca 2010 r. spółka notowana jest na NewConnect (przed debiutem pozyskała 1,5 mln zł z oferty prywatnej) - jednak jej ambicją jest szybkie przejście na główny rynek GPW. Aztec chce się dynamicznie rozwijać m.in. dzięki przejęciu innych spółek. Teraz finalizowane są przejęcia dwóch spółek dystrybucyjnych z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »