Reklama

Nestmedic pozyskał finansowanie

Firma telemedyczna Nestmedic S.A. sprzedała 143 tys. akcji po cenie 3 zł, a pozyskane środki pomogą w komercjalizacji systemu Pregnabit. Cena po której obejmowane są nowe akcje Spółki jest o ponad 20% wyższa od bieżącego kursu i o 7% wyższej od ceny w sierpniowej emisji akcji.

Na potrzeby transakcji wyemitowanych zostanie 143 000 akcji po cenie 3,00 zł. Równoległe Patrycja Wizińska - Socha, największy akcjonariusz i prezes Nestmedic pożyczyła obejmującemu emisję inwestorowi taką samą liczbę akcji. W momencie dopuszczenia do obrotu nowych wyemitowanych walorów dochodzi do zwrotu pożyczki. Spółka ma kolejnych zainteresowanych inwestorów, którzy deklarują zaangażowanie w akcje Nestmedic.

Równocześnie Spółka korzysta z finansowania unijnego (grant "Go to Brand" i "Szybka Ścieżka") oraz optymalizuje wydatki operacyjne. Dzięki wdrożonym w czwartym kwartale działaniom koszty operacyjne mogą zmniejszyć się od kilkunastu do kilkudziesięciu procent w zależności od pozycji.

Reklama

Nestmedic zoptymalizował koszty związane z wydatkami na marketing, który obecnie skierowany jest w przeważającej mierze do klienta biznesowego. Poprzez prowadzone aktywności w tym zakresie w czwartym kwartale Spółka podpisała dwie umowy na dystrybucję systemu Pregnabit w Finlandii i Nigerii oraz pierwszą umowę z polskim szpitalem publicznym. - Cieszymy się, że nasze ostatnie sukcesy na rynkach międzynarodowych zyskały uznanie w oczach inwestorów, którzy kupują akcje istotnie wyżej od obecnej ceny rynkowej.

W naszej ocenie, dostrzegają tym samym wartość jaką są podpisane ostatnie umowy zagraniczne i krajowe. Obecnie jesteśmy zaangażowani w kilka procesów negocjacyjnych na rynkach międzynarodowych i w Polsce, co w najbliższych tygodniach powinno pozwolić nam sfinalizować kolejne umowy. Wierzymy, że biznesowe efekty naszej działalności będą miały również przełożenie na wzrost wartości - twierdzi Patrycja Wizińska - Socha, Prezes Nestmedic.

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health - dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży - system Pregnabit.

MZB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »