Nie doszło do ugody za złą wycenę akcji Facebooka

Nie doszło do ugody. Będzie najprawdopodobniej proces za złą wycenę akcji Facebooka.

Polski inwestor domaga się odszkodowania od banku inwestycyjnego JP Morgan, który miał błędnie wycenić akcje Facebooka przed jego giełdowym debiutem w Stanach Zjednoczonych w maju 2012 roku. Ostateczna decyzja co do procesu należy do inwestora - podkreśla jego pełnomocniczka Agnieszka Budzyńska.

Jak zaznacza, sam fakt, że przeciwnik nie stawił się na rozprawę pomimo prawidłowego zawiadomienia świadczy o tym, że nie jest zainteresowany zawarciem ugody. Stanowisko takie zostało także przedłożone przez bank w piśmie procesowym. - Teraz pozostaje nam tylko dochodzić roszczeń naszego klienta na drodze postępowania sądowego, czyli wytoczenia stosownego powództwa. Taka decyzja należy jednakże do naszego do klienta - wyjaśnia IAR Agnieszka Budzyńska.

To precedensowa sprawa w naszym kraju. Po raz pierwszy na polską wokandę trafiła sprawa o zawyżanie wyceny akcji. Polak domaga się odszkodowania w wysokości ponad 12 tys. dolarów, czyli około 38 tys. zł. Wezwał polski oddział banku do próby ugodowej. Bank się na to nie zgodził.

Reklama

To była głośna afera w USA. Inwestorzy oczarowani Markiem Zuckerbergiem oraz wysokimi wycenami jego spółki, wierzyli, że kupując akcje FB za 38 dolarów szybko zarobią.

Choć dziś jeden walor portalu społecznościowego jest wart już 72 dolary, to zaraz po debiucie akcje pikowały, dochodząc nawet do ceny poniżej 20 dolarów. Żeby wyjść na swoje, osoby, które zainwestowały w debiut FB, musiały czekać ponad rok.

IAR/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »