Noble Securities rekomenduje Alumetal

Uważamy, że wyniki Grupy będą wspierane przez wzrost cen aluminium r/r i utrzymującą się dobrą koniunkturę w UE. Dodatkowo uruchomienie nowych mocy produkcyjnych wpłynie na osiągnięcie rekordowych wyników w br.

Uważamy, że wyniki Grupy będą wspierane przez wzrost cen aluminium r/r i utrzymującą się dobrą koniunkturę w UE. Dodatkowo uruchomienie nowych mocy produkcyjnych wpłynie na osiągnięcie rekordowych wyników w br.

Bazując na prognozie Komisji Europejskiej, która zakłada spowolnienie dynamiki wzrostu europejskiej gospodarki w kolejnych latach, stawiamy tezę, iż w branży samochodowej nastąpi spadek produkcji aut w porównaniu do lat '13-'17.

Dodatkowo obecne działania konkurencji spowodują wzrost podaży stopów aluminium, co będzie miało negatywne przełożenie na marże Alumetal. Wydajemy rekomendację TRZYMAJ z cena docelową 53,75 zł/akcję. - piszą analitycy Noble Securities w najnowszej rekomendacji.

Aluminium na szczytach wesprze wyniki w 2018

Reklama

Alumetal zaraportował lepsze wyniki r/r za 1Q. Wolumen sprzedaży przekroczył 51 tys. t, EBITDA wzrosła o 19% r/r, a zysk netto był wyższy o 48% r/r. Duży wpływ na te osiągnięcia miała rozpędzająca się produkcja w zakładzie na Węgrzech. Uważamy, że czynniki, które korzystnie wpłyną na marże w kolejnych kwartałach: to notowania aluminium, które przekraczają 2000 USD/t i ceny złomu, które znajdują się na relatywnie niskich poziomach.

Konkurencja zwiększa moce, Alumetal nie pozostaje bierny

AMAG i Befesa uruchamiają moce produkcyjne w obrębie przetwórstwa aluminium wtórnego w UE. Przyczyni się to do zwiększenia walki konkurencyjnej. Jednakże Alumetal nie pozostaje bierny i w okolicach 3 kwartału odda inwestycję w Gorzycach, która zwiększy moce produkcyjne stopów wstępnych z 8 tys. do 20 tys. t w perspektywie do 2021 roku. Na horyzoncie spowolnienie, ale sprzedaż wolumenowa będzie wzrastać

Ryzyka dla naszej wyceny i rekomendacji

Nasza ocena spółki w dużej mierze zależy od kształtowania się cen stopów aluminium na LME. Jeżeli doszłoby do załamania cen przeliczonych w PLN to osiągnięcie założonych wyników okaże się nie do zrealizowania.

Dodatkowo znaczącym czynnikiem ryzyka jest możliwość wprowadzenia ceł na import aut do USA i obecna już późna faza cyklu koniunkturalnego - potencjalne mocniejsze spowolnienie gospodarcze spowoduje, że branża motoryzacyjna bardzo szybko odczuje jego skutki, a pochodną tego będzie znaczne zmniejszenie wolumenów sprzedaży Grupy Alumetal.

Wartość akcji Alumetal oszacowaliśmy na podstawie wyceny metodami: DCF (41,7 zł) oraz porównawczą (58,4 zł), średnia z powyższych wycen dała 9-miesięczną cenę docelową równą 53,75 zł.

Noble Securities S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »