Reklama

Noble Securities - w budowlance najlepiej od trzech lat

Sentyment w branży budowlanej jest najlepszy od trzech lat. Zleceń na rynku kubaturowym w Polsce jest dużo, ale spadają rentowności. W drogówce pojawiają się pierwsze zlecenia z nowego rozdania unijnego, a na kolei na razie ich brakuje.

Najbliższe kwartały pokażą, czy presja ze strony wzrostu cen podwykonawców jest realna i na ile może pogorszyć rentowność generalnych wykonawców. Ze spółek preferujemy Elektrobudowę.

Reklama

Budimex - TRZYMAJ TP 136,3 zł

Budimex jest liderem w pozyskiwaniu kontraktów na drogi szybkiego ruchu z nowego rozdania unijnego. W najbliższych kwartałach rozpocznie się ich realizacja, co w początkowym może mieć negatywny wpływ na wyniki finansowe.

Do tego dochodzą ryzyka zmiany sposobu rozliczeń z podwykonawcami oraz wzrostu cen podwykonawców. Spółka jest wyceniana z premią do sektora, co jest uzasadnione jej mocnym bilansem oraz regularną polityką dywidendową. Jednak w obliczu wspomnianych wcześniej czynników ryzyka, nie widzimy w chwili obecnej potencjału do wzrostu kursu i podtrzymujemy rekomendację TRZYMAJ z lekko zmienioną ceną docelową z 134,4 do 136,3 zł.

Elbudowa - KUPUJ TP 118,9 zł

Bardzo dobre wyniki za 3Q2014 naszym zdaniem istotnie zwiększają prawdopodobieństwo realizacji tegorocznej prognozy zarządu dotyczącej zysku netto. Jedynym słabym elementem wyników jest utrzymujące się wysokie saldo rozliczeń kontraktów długoterminowych.

Naszym zdaniem wynika to z istotnego zwiększenia się udziału takich kontraktów w portfelu. Saldo rozliczenia tych kontraktów w bilansie powinno się poprawić w 1Q2015. Biorąc pod uwagę oczekiwaną przez nas poprawę wyników w przyszłym roku, m.in. z uwagi na zmniejszenie strat w obszarze przemysłu, widzimy potencjał do wzrostu kursu i podtrzymujemy rekomendację KUPUJ przy korekcie ceny docelowej z 113,8 do 118,9 zł.

Erbud - TRZYMAJ TP 25,6 zł

Wyniki za 1-3Q2014 pokazują presję na marżę w segmencie budownictwa kubaturowego. Erozji marży w ramach całej Grupy ma zapobiec rozwój segmentu energetycznego, który na chwilę obecną przebiega nieco wolniej od naszych założeń. Z pozytywnych czynników należy wskazać na ożywienie w segmencie inżynieryjnym związane z budową nowych farm przed wejściem w życie nowej ustawy o OZE. Presja na marże w kubaturówce skłoniła nas do obniżenia ceny docelowej z 30,5 do 25,6 zł i rekomendacji z AKUMULUJ do TRZYMAJ.

Unibep - AKUMULUJ TP 8,9 zł

W okresie 1-3Q2014 rentowość w segmencie lekkich konstrukcji i drogowym poprawiła się. Natomiast lekko pogorszyła się rentowność w segmencie kubaturowym. Deweloperka dołoży sporo do wyników w 4Q14. W przyszłym roku spółka powinna poprawić wyniki głównie dzięki wzrostowi sprzedaży w obszarze kubaturowym. Obniżamy naszą wycenę dla spółki z 9,1 do 8,9 zł i z uwagi na wzrost kursu obniżamy rekomendację z KUPUJ do AKUMULUJ.

Dowiedz się więcej na temat: w polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »