Reklama

Novitus wezwał do sprzedaży 8.211.958 akcji Elzabu

Novitus wezwał do sprzedaży 8.211.958 akcji Elzabu, dających 50,89 proc. w kapitale i 46,38 proc. głosów na WZA, po 3,4 zł za akcję. W wyniku wezwania chce osiągnąć 66 proc. głosów na WZA Elzabu - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM IDM SA.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 2 listopada i potrwają do 16 listopada.

Obecnie Novitus ma 2.050.520 akcji Elzabu, stanowiących 19,62 proc. głosów na WZA.

We wtorek na zamknięciu jedna akcja Elzabu kosztowała 3,33 zł.

Novitus po nabyciu akcji Elzabu w ramach wezwania ma zamiar rozpocząć działania zmierzające do zacieśnienia relacji biznesowych z tą spółką.

"W ocenie wzywającego umożliwi to osiągnięcie efektów synergii, a przez to przełoży się na poprawę wyników osiąganych zarówno przez wzywającego, jak i spółkę. Wzywający widzi szansę na zbudowanie w Polsce podmiotu, który będzie liczącym się na świecie producentem urządzeń elektronicznych dla sektora handlu i usług. Wzywający jest liderem na rynku fiskalnym w Polsce i w ocenie zarządu wzywającego, powinien być centrum konsolidacji tego rynku" - napisano w wezwaniu.

Reklama

"Wzywającego i spółkę od początku działalności łączy wspólna idea polskiego produktu i polskiej myśli inżynierskiej. Konsolidacja branży fiskalnej ma uzasadnienie ekonomiczne. Możliwe jest szybkie wykorzystanie efektów synergii z uwagi na nowe regulacje prawne na rynku fiskalnym w 2011 roku, m.in. w obszarach zakupów, produkcji, sprzedaży, marketingu i działalności badawczo-rozwojowej" - dodano.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | DM IDM SA | wezwania | wezwanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »