Reklama

Nowy kanał telewizyjny na razie nie wystartuje

Platforma Mediowa Point Group, na czas rozmów z potencjalnymi partnerami, zawiesza uruchomienie projektu Machina TV - podała PMPG w piątkowym komunikacie.

- Uruchomienie kanału telewizyjnego jest jednym z elementów strategii PMPG, dlatego w oparciu o wszechstronną analizę niestabilnego rynku reklamowego, emitent postanowił o podjęciu działań zmierzających do zaangażowania partnera branżowego w celu wzmocnienia kompetencji spółki na rynku mediów telewizyjnych - napisano w komunikacie.

- Aktualnie zarząd prowadzi rozmowy z dwoma podmiotami posiadającymi znaczące doświadczenie na rynku telewizyjnym, zainteresowanymi budową wraz z PMPG, silnego brandu rozrywkowego w oparciu o markę "Machina". Negocjacje te mogą potrwać do czwartego kwartału 2010 roku - dodano.

Reklama

We wrześniu 2009 roku PMPG wycofała zainteresowanie kupnem udziałów Telewizji PULS

- W nawiązaniu do raportu bieżącego (...) z dnia 1 lipca 2009 r. zarząd Platformy Mediowej Point Group SA informuje, iż 8 września br. podjął uchwałę o wycofaniu zainteresowania dalszymi negocjacjami w sprawie zakupu udziałów w Telewizji PULS sp. z o.o. - podano wtedy w raporcie.

Spółka poinformowała, że nie miała możliwości dokonania wszechstronnej analizy biznesowej TV Puls ze względu na ograniczenie przez TV Puls możliwości przeprowadzenia kompletnego due diligence.

Pod koniec sierpnia 2009 Telewizja Puls poinformowała, że rezygnuje z kontynuacji rozmów z Platformą Mediową Point Group w sprawie zakupu udziałów w stacji i prowadzi zaawansowane negocjacje z innymi podmiotami. Wówczas jednak PMPG była jeszcze gotowa złożyć swoją ofertę.

Na początku sierpnia Platforma Mediowa Point Group informowała o podpisaniu z Media SKOK listu intencyjnego dotyczącego finansowania transakcji kupna Telewizji Puls. PMPG podała wówczas, że prowadzi także rozmowy z innymi podmiotami zainteresowanymi udziałem w finansowaniu tej akwizycji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »