Reklama

Nowy produkt Grupy Atende zabezpieczy karty płatnicze

OmniChip z Grupy Atende to firma technologiczna, specjalizująca się w projektowaniu układów scalonych, posiadająca wieloletnie doświadczenie w technologii NFC (Near Field Communication), wykorzystywanej m. in. w kartach płatniczych. Wykorzystując swoje unikatowe kompetencje, spółka zaprojektowała autorski układ scalony chroniący przed kradzieżą środków finansowych z kart płatniczych oraz danych z kart identyfikacyjnych i dostępowych.

W momencie, gdy podejmowana jest próba odczytu danych z karty zbliżeniowej, uaktywniony zostaje układ scalony, który generuje sekwencję zakłócającą odczyt, blokując tym samym dostęp do karty. Układ nie wymaga zasilania bateryjnego - energia konieczna do działania pozyskiwana jest z pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez czytnik kart. Autorski układ scalony pomyślnie przeszedł już testy produkcyjne. W ciągu dwóch miesięcy opracowana zostanie finalna karta wykorzystująca chip, której komercyjny debiut planowany jest za pół roku.

- Bardzo się cieszę, że zaprojektowaliśmy pierwszy, autorski układ scalony, który - jak nam się wydaje - powinien spotkać się z dużym zainteresowaniem klientów. Przechodzimy właśnie do kolejnej fazy wprowadzania produktu na rynek. Rozpoczynamy poszukiwanie partnera do szerokiej dystrybucji naszych kart wśród tych, którzy chcieliby mieć pewność, że dane z ich kart i środki finansowe na koncie są zawsze odpowiednio zabezpieczone - mówi Tomasz Pomorski, prezes OmniChip.

Reklama

OmniChip to spółka zajmującą się projektowaniem układów scalonych wielkiej skali integracji. Celem firmy jest projektowanie i rozwój układów mikroprocesorowych znajdujących zastosowanie w monitorowaniu, zarządzaniu i optymalizacji wykorzystania energii.

Firma jest jednym z nielicznych podmiotów na rynku polskim działających w zakresie projektowania układów scalonych.

Opr. KM

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »