Reklama

Optonet S.A. zadebiutuje 30 listopada 2011 r. na NewConnect

Optonet S.A. - spółka zajmująca się budową i projektowaniem infrastruktury oraz integracją urządzeń telekomunikacyjnych, wchodząca w skład Grupy Novainvest S.A. - zadebiutuje 30 listopada br. na rynku NewConnect.

Pod koniec września br. Optonet S.A. zrealizował ofertę prywatną o wartości 800 tys. zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozszerzenie działalności w zakresie budownictwa telekomunikacyjnego i usług transmisyjnych, a także na rozbudowę struktur regionalnych.

- Bieżący rok to dla nas intensywny okres związany z realizacją procesu upublicznienia, w szczególności skupiliśmy się na poprawie fundamentów i rozszerzeniu oferty, tak aby maksymalnie wykorzystać środki pozyskane z emisji. Położyliśmy duży na nacisk na rozszerzenie usług dla operatorów w tym m.in. dla Netia S.A., GTS Poland, ECS, Aquanet S.A., P-4 czy T-Mobile. W ramach podpisanych umów ramowych zaoferowaliśmy tym podmiotem znacznie szerszą obsługę w zakresie administracyjno-prawnym. Zacieśnienie współpracy w tym obszarze wpłynie zarówno na wzrost długofalowych działań realizowanych na rzecz tych podmiotów, jak i na częstotliwość zlecanych prac o charakterze jednorazowym, co z kolei przełoży się na wzrost i stabilność generowanych przychodów. Ponadto rozszerzyliśmy nasze kompetencje w zakresie sieci optycznych (w obszarze projektowania i budowy sieci światłowodowych) oraz audytu energetycznego, a także poczyniliśmy przygotowania mające na celu podniesienie poziomu jakości świadczonych usług, m.in. poprzez szkolenia kadry pracowniczej oraz modernizacje zaplecza technicznego. Kolejnym krokiem było przeprowadzenie Oferty prywatnej na rynku NewConnect, która w znacznym stopniu pomogła nam przyśpieszyć ww. prace rozwojowe. Część środków z emisji przeznaczyliśmy na zwiększenie kapitału obrotowego, pozostałą część środków przeznaczymy na rozbudowę struktur sprzedażowych i rozwój oddziałów regionalnych - mówi Maciej Chrostowski, prezes spółki.

Reklama

Akcjonariat

Największym udziałowcem Optonet S.A. jest Global VC Sp. z o.o. (spółka zależna od Novainvest S.A.), która po rejestracji akcji serii B w KRS będzie posiadała 47,60% udziału w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »