Reklama

Orion Investment planuje emisję 200 tys. akcji w I półroczu

Orion Investment, który w czwartek zadebiutował na rynku głównym GPW, chce przeprowadzić emisję 200 tys. akcji w pierwszym półroczu 2016 roku. Z emisji chce pozyskać 15-20 mln zł. Środki przeznaczy na grunty i finansowanie inwestycji. o godz. 10.06 akcje Oriona kosztowały 93,50 zł (zwyżka o 9,4 proc.).

- Chcielibyśmy przeprowadzić emisję jak najwcześniej. Pierwsza połowa roku jest raczej pewna, ale dziś nie możemy określić konkretnego miesiąca. W zasadzie moglibyśmy to zrobić już w styczniu, ale sytuacja rynkowa jest trudna i chcemy poczekać, aż ten trend się zmieni - powiedział dziennikarzom Tadeusz Marszalik, prezes Orion Investment

- Planujemy pozyskać z emisji 15-20 mln zł, środki przeznaczymy na grunty i finansowanie realizacji inwestycji - dodał.

Marszalik poinformował, że spółka negocjuje obecnie zakup gruntów, a do transakcji może dojść jeszcze w tym roku lub na początku roku przyszłego.

Reklama

- Mamy otwartych kilka tematów. Zazwyczaj celujemy w takie działki, które pozwolą nam na realizację 8-15 tys. m kw PUM. Chcielibyśmy jednocześnie realizować ok. trzech takich projektów - powiedział.

Działkę spółka przeznaczyłaby pod budownictwo mieszkaniowe i w małej ilości budownictwo komercyjne.

Orion Investment koncentruje się obecnie na działalności w Krakowie i okolicach, i obecnie nie planuje wychodzić do innych miast.

W ofercie dewelopera znajduje się ok. 100 gotowych mieszkań i 30 domów. Marszalik poinformował, że spółka rozpoczęła także kolejny etap inwestycji mieszkaniowej na około 200 mieszkań, który znajduje się w przedsprzedaży.

Prezes powiedział, że źródłem finansowania inwestycji są obecnie kredyty bankowe. Nie wyklucza, że poza emisją akcji dodatkowo spółka zdecyduje się na emisję obligacji.

- Mamy taką możliwość. Jest to jeden z dyskutowanych kierunków. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, jaką formę będą miały te obligacje, ale jeśli dojdzie do emisji, oprocentowanie wyniesie pewnie 6-9 proc. - poinformował.

Marszalik przypomniał, że spółka od pięciu lat regularnie przeznacza na dywidendę jedną trzecią wypracowanego zysku. Poinformował, że również w przypadku tegorocznego zysku na dywidendę trafi podobna część.

Podtrzymał prognozy spółki na ten i przyszły rok.

- Na razie podtrzymujemy prognozy, jesteśmy w trakcie przenoszenia własności mieszkań, które pokażą się w naszym wyniku. Myślę, że powinniśmy zdążyć, mimo że pozwolenie na użytkowanie dostaliśmy dość późno - powiedział.

Orion Investment zakłada wypracowanie w 2015 roku 29,4 mln zł przychodów netto i 8,3 mln zł zysku netto. Prognozowany EBIT i EBITDA to, odpowiednio, 10,52 mln zł i 10,67 mln zł.

Na koniec 2016 roku spółka zakłada 33,7 mln zł przychodów netto i 9,3 mln zł zysku netto, a także EBIT i EBITDA na poziomach 11,62 mln zł i 11,77 mln zł.

Prezes poinformował, że rocznie sprzedaż spółki wynosi ok. 120-180 mieszkań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »