Reklama

Pekka Lundmark obejmuje stanowisko prezesa Fortum

7 września 2015 roku Pekka Lundmark rozpoczyna pracę jako prezes Fortum Corporation, zgodnie z nominacją z 2 kwietnia br.

Przez ostatnich 10 lat Pekka Lundmark pełnił funkcję prezesa w Konecranes Plc.. Wcześniej, w latach 2002-2004 zajmował stanowisko prezesa Hackman Oyj Abp, a od 1990 do 2000 roku piastował różne stanowiska kierownicze w Nokia Corporation.

Fortum

Reklama

Wytwarzając energię, Fortum przyczynia się do poprawy jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń. Specjalizujemy się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i wolny od emisji dwutlenku węgla. Oferujemy również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jesteśmy obecni głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2014 roku łączne przychody Fortum (wyłączając sprzedane aktywa w obszarze dystrybucji energii elektrycznej) osiągnęły poziom 4,1 mld EUR, a zysk operacyjny wyniósł 1,1 mld EUR. Firma zatrudnia około 8 400 pracowników. Akcje Fortum notowane są na giełdzie Nasdaq Helsinki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »