Reklama

PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu dla biznesu o 25 proc.

W piątek 14 stycznia PGNiG Obrót Detaliczny obniżył ceny gazu dla klientów biznesowych o jedną czwartą. Obniżka będzie automatyczna, ma obowiązywać do końca lutego 2022 r. Będą z niej mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

- Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe - mówi Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Dodaje, że prawo europejskie uniemożliwiło dodanie do tej grupy przedsiębiorców.

Decyzja o obniżce cen gazu dla biznesu przez PGNiG zapadła po tym jak Urząd Regulacji Energetyki zdecydował o podwyższeniu taryf gazowych dla gospodarstw domowych o 54 proc. Kluczowe jest jednak, że biznes - tego typu buforem bezpieczeństwa - nie był objęty. Stąd w ostatnich dniach pojawiały się informacje o wzroście cen gazu od nowego roku o nawet kilkaset procent dla niektórych firm. 

Reklama

- Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach. Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić - informuje.

Paweł Majewski, prezes PGNiG, podkreśla, że skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. - Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach - mówił.

Z kolei Henryk Mucha, szef PGNiG OD, zaznacza, że obniżka dla biznesu to odpowiedź na zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka. Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły. Mucha zaznacza, że sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego.

Automatyczna obniżka cen dla biznesu o 25 proc. będzie obowiązywała do 28 lutego 2022 r. Spółka informuje, że na bieżąco analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania "adekwatnie do zmian".

morb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »