PKN Orlen ostrzej zagra w Czechach

PKN Orlen jest zainteresowany zakupem stacji w Czechach, by zwiększyć swój udział w tym rynku z 14 proc. do 20 proc. - poinformował dziennikarzy Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

PKN Orlen jest zainteresowany zakupem stacji w Czechach, by zwiększyć swój udział w tym rynku z 14 proc. do 20 proc. - poinformował dziennikarzy Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

"Chcąc zwiększyć udziały musimy rozglądać się za akwizycjami. Prowadzimy rozmowy, ale szczegółów nie chcę komentować" - podał Krawiec.

Dodał, że spółka będzie też analizować potencjalny zakup stacji w Niemczech "jeśli pojawi się dobra okazja".

Unipetrol z grupy PKN Orlen zakłada w strategii na lata 2013-17 m.in. zwiększenie udziału w rynku detalicznym do 20 proc.

Prezes podtrzymał, że informacje podane przez rosyjski portal "Wiedomosti" są nieprawdziwe.

"To nie ma pokrycia w faktach. Nie prowadzimy, żadnych rozmów zmierzających do sprzedaży Możejek" - powiedział.

Reklama

Dodał, że trwają prace nad strategią dla Możejek na lata 2013-2017. Informacje podane przez "Wiedomosti" zdementowało także Ministerstwo Skarbu Państwa.

W czwartek rosyjski dziennik "Wiedomosti" podał, że PKN Orlen prosi Rosnieft o zwiększenie dostaw ropy. W zamian - jak twierdzi moskiewska gazeta - oferuje część swoich akcji, rafinerię Mazeikiu Nafta i pomoc w budowie w Europie sieci stacji paliwowych Rosnieftu.

Rosnieft - podają "Wiedomosti" - na razie się zastanawia. Według dziennika rosyjski koncern, "gdyby chciał, mógłby kupić cały PKN Orlen, jednak nikt mu na to nie pozwoli". "Wiedomosti" podkreślają, że "osoba zbliżona do Rosnieftu informacje te potwierdza". "O ofercie PKN Orlen wie urzędnik z Ministerstwa Energetyki. Żadnych szczegółów negocjacji rozmówcy nie ujawniają. Osoba zbliżona do Rosnieftu jedynie wskazała, że koncern rozpatruje propozycję PKN Orlen" - pisze rosyjski dziennik. Swoją publikację "Wiedomosti" tytułują "PKN Orlen prosi się pod skrzydła Rosnieftu".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Krawiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »