Reklama

Prospekt emisyjny GPW w przyszłym tygodniu

Prospekt emisyjny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych powinien zostać opublikowany w przyszłym tygodniu - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Krzysztof Walenczak.

Prospekt emisyjny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych powinien zostać opublikowany w przyszłym tygodniu - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Krzysztof Walenczak.

Wcześniej w środę minister skarbu Aleksander Grad mówił w Radio PIN, że po ogłoszeniu prospektu emisyjnego GPW zostanie przedstawiona cena maksymalna akcji spółki dla inwestorów indywidualnych. "Wtedy dopiero ostatecznie przesądzimy, jaką my widzimy wycenę dla GPW i również w jakim przedziale cenowym spodziewamy się ofert od instytucji finansowych" - dodał.

MSP informowało na początku września, że debiut akcji GPW na warszawskim parkiecie planowany jest w czwartym kwartale tego roku, jeśli pozwolą na to warunki rynkowe. Grad mówił wcześniej PAP, że prawdopodobny termin debiutu spółki to 9 listopada.

Reklama

Skarb Państwa planuje sprzedać ok. 64 proc. akcji GPW, a jednocześnie zachować kontrolę strategiczną w spółce. W rękach Skarbu Państwa pozostanie 35 proc. walorów giełdy. W ciągu najbliższych trzech-pięciu lat ma nastąpić drugi etap prywatyzacji tej spółki.

inpl:header>Zysk GPW może się obniżyć

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ wyceniają warszawską Giełdę Papierów Wartościowych na 1,47 - 1,54 mld zł - wynika z raportu, do którego dotarł "Parkiet".

Eksperci DM PKO BP wskazywali na 1,59 - 1,93 mld zł - zaznacza gazeta.

Podzielone są zdania co do zysków giełdy w przyszłości. O ile Dom Maklerski PKO BP zakłada ich systematyczny wzrost, to DM BOŚ przewiduje, że po zwyżce do 140,8 mln zł w 2011 r. przyjdą słabsze lata. "Za główne ryzyko uważamy potencjalne zagrożenie ze strony alternatywnych platform obrotu, które w perspektywie dwóch lat mogą GPW odebrać część obrotu akcjami" - piszą analitycy z BOŚ.

O tym więcej w publikacji "Parkietu".

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »