Qumak i Wojskowa Akademia Techniczna

Kooperacja ma na celu opracowanie nowatorskich rozwiązań ICT o wysokim potencjale komercyjnym. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce w dniu jubileuszu z okazji 45-lecia Wydziału Cybernetyki WAT.

Kooperacja ma na celu opracowanie nowatorskich rozwiązań ICT o wysokim potencjale komercyjnym. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce w dniu jubileuszu z okazji 45-lecia Wydziału Cybernetyki WAT.

Porozumienie pomiędzy spółką Qumak a WAT-em pozwoli na opracowanie i komercjalizację innowacyjnych rozwiązań ICT, a także zwiększy konkurencyjność obu stron. Charakter umowy koresponduje z nową strategią programu "Horyzont 2020". Jego celem jest stymulowanie współpracy na linii biznes-nauka poprzez przekształcanie odkryć naukowych w innowacyjne produkty i usługi, które zostaną wprowadzone na rynek.

To bardzo ważne, by umiejętnie wykorzystywać wiedzę teoretyczną do tworzenia praktycznych rozwiązań, które mają rynkową wartość. Cieszymy się, że zdobyliśmy partnera, którego doświadczenie z pewnością przyczyni się do wspólnych sukcesów - powiedział Rektor WAT, gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk.

Reklama

Nawiązanie współpracy jest konsekwencją przyjęcia z początkiem roku nowej strategii biznesowej przez spółkę Qumak. Powołano wówczas Dział Rozwoju Produktów odpowiedzialny m.in. za stworzenie siatki kontaktów biznesowo - naukowych w celu prowadzenia prac R&D oraz komercjalizację już przeprowadzonych przez uczelnie projektów.

Pozycja rynkowa firm technologicznych zależy dziś w dużej mierze od umiejętności kreatywnego i nowatorskiego myślenia. - stwierdził Jacek Suchenek, członek zarządu Qumak. Współpraca z renomowanymi ośrodkami badawczymi jest dla nas szansą na wspólne tworzenie innowacyjnych produktów na miarę nie tylko Polski ale i świata. - dodał Suchenek.

- - - - - -

Qumak

Qumak to polska spółka giełdowa, czołowy integrator polskiego rynku teleinformatycznego. Firma projektuje, realizuje i serwisuje innowacyjne rozwiązania informatyczne i technologiczne. Wiedza eksperckiej kadry i partnerstwo ze światowymi liderami technologicznymi sprawiają, że spółka dysponuje unikalnym na polskim rynku potencjałem. Odbiorcami firmy są instytucje i urzędy administracji publicznej, jednostki naukowe, przedsiębiorstwa i korporacje działające w sektorach m.in.: telekomunikacyjnym, bankowo-finansowym, energetycznym, przemysłowym czy budowlanym.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »