Reklama

Qumak stworzy nowy produkt we współpracy z Promarem

Qumak rozpoczął współpracę z Promarem - inżynieryjną firmą zajmującą się optymalizacją zużycia energii oraz zdalnego zarządzania infrastrukturą techniczną w budynkach. Podmioty wspólnie zrealizują projekt z obszaru efektywności energetycznej dla segmentu inteligentnych miast w oparciu o chmurę obliczeniową i internet rzeczy.

Celem wspólnego projektu jest stworzenie platformy zdalnego zarządzania zużyciem mediów energetycznych i użytkowych w oparciu o istniejące rozwiązanie Promaru. Narzędzie będzie rozwijane na potrzeby projektów realizowanych przez Qumak z obszaru smart city oraz tzw. internet of things (IoT), a architektura oprogramowania będzie umożliwiała świadczenie usług z chmury obliczeniowej. Dzięki takiemu podejściu do tworzenia platformy obie firmy zapewnią sobie praktycznie nieograniczoną skalowalność rozwiązania.

Reklama

Qumak odpowiedzialny będzie za hosting infrastruktury sprzętowej, budowę nowej platformy oraz świadczenie usług back office i wsparcia użytkowników (call center). Promar zajmie się produkcją, rozwojem i dostawą urządzeń komunikacyjnych oraz eksploatacją systemów energetycznych.

- Podjęcie współpracy z firmą Promar to kolejny krok w rozwoju naszej oferty skierowanej do miast oraz inwestycja, która pozwoli poszerzyć portfolio produktów własnych w oparciu o nowe partnerstwo strategiczne z bardzo dobrą, polska firmą. Działanie to jest ważnym elementem wdrażania przyjętej właśnie strategii na lata 2017-20. Mamy zamiar w jej ramach zawiązywać kolejne alianse technologiczne i dzięki temu szybko rozwijać nasze portfolio produktowe - mówi Tomasz Laudy, prezes Qumak S.A.

Obie firmy zamierzają skupić się na obiektach, które odwiedzane są przez wiele osób każdego dnia, przez co występuje duża zmienność wykorzystania mediów - chodzi np. o kilkanaście tysięcy obiektów komercyjnych (galerie handlowe, fabryki, kompleksy biurowe) czy też podobną liczbę budynków samorządowych i użyteczności publicznej (urzędy, szpitale, szkoły). Zamontowanie urządzeń i platformy nie wymaga dużych nakładów finansowych, a średni czas zwrotu z inwestycji to rok.

- Jako specjaliści z zakresu instalacji HVAC [Heating, Ventilation, Air Conditioning] i kontrolowania zużycia mediów energetycznych zawsze chcemy oferować naszym klientom produkty i usługi najwyższej jakości. Dostrzegamy również konieczność integrowania różnych usług wraz z rozwojem rynku IoT dla miast w ramach koncepcji smart city. Dlatego też od 2 lat poszukiwaliśmy pewnego i wiarygodnego partnera, który wesprze nas w rozwoju naszej technologii oraz zapewni możliwość realizacji kompleksowych projektów dla miast. Jednocześnie bardzo cieszy nas fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z liderem rynku integracji automatyki budynkowej - stwierdza Bartosz Marciniak, Wiceprezes ds. Rozwoju w Promar Sp. z o.o.

Zgodnie z planem już w 2017 r. rozwiązanie może zostać zaimplementowane nawet w kilkuset obiektach w całym kraju.

Informacja o Grupie Qumak

Qumak to największy polski integrator technologiczno-informatyczny. Działa na polskim rynku ITC od trzydziestu lat. Firma oferuje rozwiązania informatyczne i infrastrukturalne dla sektora prywatnego i publicznego, m.in.: zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, nowoczesne centra ekspozycyjne, inteligentne systemy transportowe, infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych i lądowiska dla śmigłowców. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład, której wchodzą trzy spółki zależne - Star ITS, Skylar oraz MAE Multimedia Art & Education.

Giełdowa spółka oferuje kompleksową obsługę wdrożeń w dwunastu obszarach technologicznych, w ramach których świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań w miarę zmieniających się potrzeb klienta. Qumak zatrudnia kadrę ekspertów z wielu dziedzin, którzy stale zwiększają swoje kompetencje, by realizowane projekty stały na najwyższym poziomie.

Partnerami firmy są światowi liderzy z branży teleinformatycznej i technologicznej.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »