Reklama

Rank Progress: obligacje serii D będą notowane na rynku Catalyst

Legnicka spółka złożyła wniosek o wprowadzenie na Catalyst wyemitowanych w zeszłym miesiącu obligacji serii D.

Zarząd Rank Progress - jednego z największych deweloperów komercyjnych w kraju - złożył do Giełdy Papierów Wartościowych wniosek o wprowadzenie od obrotu na rynku Catalyst wartych prawie 132 mln zł obligacji serii D.

Reklama

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić obligacje nowej emisji do obrotu, ponieważ notowania na rynku publicznym zapewniają inwestorom większy komfort związany z wyższą transparentnością, oraz z możliwością wcześniejszego wyjścia z inwestycji lub dokupienia papierów - komentuje Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Spółka zakończyła emisję trzyletnich obligacji serii D w czerwcu tego roku, pozyskując od inwestorów 131,8 mln zł. Środki zostały przeznaczone na refinansowanie części obligacji serii C oraz na nowe i kontynuowane inwestycje w galerie handlowe oraz zakłady utylizacji odpadów. Zgłoszone do wprowadzenia na Catalyst obligacje są oprocentowane zgodnie z 6-miesięcznym WIBOR-em powiększonym o 5,5 proc. marży. Zabezpieczeniem papierów wartościowych są nieruchomości wyceniane na prawie 200 mln zł.

Rank Progress SA

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001-2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował siedem własnych galerii handlowych - w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy, Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.

Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: notowania | Rank Progress SA | wniosek | serie | seria | Catalyst | spółka | wprowadzenie | obligacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »