Reklama

Rekordowe wyniki EGB Investments S.A.

17 kwietnia firma EGB Investments S.A. (NewConnect: EGB) opublikowała raport za 2011 rok. Spółka wypracowała rekordowe wyniki w całej swojej historii, poprzez osiągnięcie zysku ze sprzedaży 4,6 mln zł, co stanowiło 364 proc. zysku z roku ubiegłego. Bardzo dobre wyniki firmy pozwalają na to, by podzielić się z akcjonariuszami wypracowanym zyskiem i wypłacić dywidendę. Ponadto EGB Investments S.A. zamierza w 2012 r. kontynuować Program Emisji Obligacji, by pozyskać fundusze na zakup portfeli wierzytelności.

Dobre wskaźniki finansowe

Spółka EGB Investments S.A. zgodnie z prognozami zrealizowała zysk netto na poziomie 5,6 mln zł, natomiast przychody ze sprzedaży w 2011 roku osiągnęły poziom 23,7 mln zł, czyli o 8,3 mln więcej niż w 2010 roku. Ogólny przychód firmy wyniósł 28,8 mln, co stanowiło 135 proc. przychodów z roku poprzedniego.

Reklama

Rentowność sprzedaży spółki wzrosła o 11,2 pp. do poziomu 19,4 proc. Dobre wyniki finansowe przełożyły się na decyzję zarządu firmy, który złoży wniosek do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, by część wypracowanego w 2011 r. zysku wypłacić akcjonariuszom w formie dywidendy i tym samym dołączyć do grupy spółek, które prócz wzrostu wartości akcji dają akcjonariuszom dodatkowe korzyści finansowe.

Zyskowne inwestycje

Znaczącą inwestycją firmy w 2011 r. było skierowanie na drogę elektronicznego postępowania upominawczego 26,4 tys. spraw. Spółka uzyskała do tej pory 25,8 tys. nakazów zapłaty. Oznacza to zarówno pełną realizację planów w tym zakresie, jak też dopełnienie procesu dochodzenia należności o kolejny, istotny element, jakim jest postępowanie egzekucyjne.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje e-sąd, rośnie posiadany przez spółkę portfel wierzytelności z prawomocnymi wyrokami, którego dochodzenie będzie praktycznie nieograniczone w czasie. W 2012 roku EGB Investments S.A. zamierza zwiększać intensywność działań związanych z kierowaniem spraw do egzekucji.

Sprawdź bieżące notowania spółki EGB Investments na stronach INTERIA.PL

W roku 2011 roku spółka zakupiła wierzytelności o łącznej wartości 561,6 mln zł w stosunku do 150,7 tys. dłużników, co stanowi wzrost w porównaniu do 2010 r. zarówno pod względem wartości (70,3 mln zł w 2010 r.), jak i liczby nabytych wierzytelności (69,7 tys. w 2010 r.).

W 2011 r. w ramach realizacji Programu Emisji Obligacji EGB Investments S.A. pozyskała 28,3 mln zł, które przeznaczyła na zakup portfeli wierzytelności. Kontynuacja tych działań przełoży się na wzrost przychodów i wyników spółki w 2012 roku i kolejnych latach.

Firma w 2011 roku prowadziła działania mające na celu wzrost wartości portfela wierzytelności własnych. Założenia te wynikały z ogólnej tendencji rynkowej, która wskazywała na zainteresowanie dostawców wierzytelności zbywaniem portfeli oraz wewnętrznej strategii związanej z budowaniem stabilnych źródeł przychodów.

Dynamiczny rozwój spółki

- Opublikowany raport roczny udowadnia naszym klientom i inwestorom, że założony plan strategiczny jest konsekwentnie przez nas wypełniany. W tym roku kontynuujemy rozwój naszej spółki, prowadząc obsługę portfeli na zlecenie oraz realizując Program Emisji Obligacji, by pozyskać kolejne 10 mln zł na zakup nowych pakietów wierzytelności - mówi Krzysztof Matela, prezes zarządu EGB Investments S.A.

Wszystkie umowy podpisane przez EGB Investments S.A. w 2011 roku, dodatkowo umocniły ciągłość działalności biznesowej i zapewniły napływ do spółki nowych perspektywicznych wierzytelności do obsługi.

- - - - -

EGB Investments jest spółką akcyjną, która od 1995 roku wspomaga przedsiębiorców w zarządzaniu nieregulowanymi należnościami. Z usług firmy korzystają klienci z kraju i zagranicy - największe krajowe firmy i instytucje finansowe, jak również podmioty z sektora MŚP. Kluczem do sukcesu jest długoletnie doświadczenie w obsłudze różnego typu wierzytelności, zarówno konsumenckich, jak też korporacyjnych.

Opr. MD

Dowiedz się więcej na temat: R. | rekordowe | EGB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »