Rekordowy kwartał Pragma Faktoring

Pragma Faktoring SA opublikowała dane finansowe za trzy kwartały. To jej historycznie najlepszy kwartał.

Pragma Faktoring SA opublikowała dane finansowe za trzy kwartały. To jej historycznie najlepszy kwartał.

Jak podkreśla Spółka, konsekwentnie realizowana strategia budowy zdywersyfikowanego, płynnego i szybko rotującego portfela przyniosła efekty w postaci historycznie zdecydowanie najlepszego kwartału zarówno pod względem przychodów (ponad 5,5 mln zł) jak i wartości portfela (przeszło 102 mln zł). W obu tych aspektach trzeci kwartał br. był ponad 10% lepszy niż dotychczasowe rekordy.

Kluczowy dla Spółki obszar faktoringu odpowiada obecnie za 90% jej przychodów wobec 53% przed pięciu laty, a sam Emitent podkreśla walor bezpieczeństwa i dywersyfikacji portfela aktywów.

Reklama

"Zdecydowana większość obrotu faktoringowego realizowana jest w transakcjach ubezpieczonych, co roku rośnie wielkość portfela ubezpieczonego, a jego szkodowość pozostaje na niskim poziomie" - zapewnia Tomasz Boduszek, Prezes Zarządu Pragma Faktoring SA.

We wrześniu br. Spółka po raz kolejny dokonała spłaty obligacji (20 mln zł) bez tzw. rolowania, tj. najpierw dokonała gotówkowej spłaty długu, a dopiero potem zaoferowała inwestorom objęcie papierów nowej emisji. To była już piąta seria obligacji na łączną kwotę 85 mln zł spłacona w ten sposób. Spółka cieszy się też zaufaniem sektora bankowego, posiada kredyty obrotowe o wartości limitów 40 mln zł (w 2016 r. wzrosły one o 12 mln zł).

"Obecny rok jest dla nas okresem inwestycji w rozwój, w dalszą ewolucję modelu biznesowego w kierunku on-line oraz zdolność do obsługi zdecydowanie większego portfela bez istotnego wzrostu kosztów operacyjnych. Inwestycje te zwiększają bieżące koszty Spółki jednak przyniosą wymierne korzyści w kolejnych latach." - przekonuje Tomasz Boduszek

Pragma Faktoring S.A.

(dawna Grupa Finansowa Premium S.A.) to niezależna od banku instytucja finansowa, obecna na rynku od 1996 roku. Od tego czasu ugruntowała swoją pozycję na krajowym rynku usług faktoringu. Grupa Finansowa Premium w 2007 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

oprMZB

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rekordowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »