Reklama

ROBYG kontynuuje strategiczna wspolprace

Grupa ROBYG podpisała umowę o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) w zakresie inwestycji na warszawskim Mokotowie. Porozumienie dotyczące sprzedaży przez ROBYG SA na rzecz NCRE II Investments Limited (NCRE II) 49% udziałów w spółce ROBYG Mokotów Investment Sp. z o.o. - która realizuje projekt deweloperski w warszawskiej dzielnicy Mokotów - oraz współpracy w zakresie realizacji tej inwestycji.

Umowa pomiędzy ROBYG SA i NCRE II obejmuje finansowanie projektu ze strony NCRE II o łącznej kwocie w wysokości do 40 mln zł.

"Umowa dotycząca spółki ROBYG Mokotów Investment zapewni Grupie ROBYG szybszy zwrot kapitału zainwestowanego w projekt. Łączną kwotę w wysokości do 40 milionów zł pozyskaną z transakcji spółka jest obecnie w stanie przeznaczyć na realizację kolejnych inwestycji oraz dywersyfikację przyszłych przedsięwzięć.

Grupa ROBYG posiada bogate doświadczenie w zakresie dywersyfikacji ryzyka inwestycyjnego w spółkach zależnych, odpowiedzialnych m.in. za realizacje takich inwestycji jak: City Apartments, Osiedle Kameralne czy Young City. Posiadanie przedsięwzięć typu joint venture pozwalają spółce na pozyskanie kapitału umożliwiającego dynamiczne poszerzszanie oferty. Realizacja umowy nastąpi po uzyskaniu zgody Prezesa Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie przez NCRE II i ROBYG SA wspólnego przedsiebiorcy w ramach nowego projektu na Mokotowie.

Reklama

Grupa ROBYG nie wyklucza współpracy z NCRE II przy okazji realizacji kolejnych projektów. Jest to jeden z elementów obecnej strategii spółki ukierunkowanej na realizację tegorocznego celu, jakim jest osiągnięcie wyniku kontraktacji na poziomie 2000 mieszkań" - powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »