Reklama

Rozpoczynają się zapisy na akcje ZUE

Spółka ZUE S.A., działająca na polskim rynku budownictwa komunikacyjnej infrastruktury miejskiej oraz kolejowej, ustaliła cenę akcji serii B w ofercie publicznej na 15 zł za akcję. Jednocześnie spółka, w porozumieniu z Oferującym, podjęła decyzję o liczbie akcji oferowanych w poszczególnych transzach: transza inwestorów indywidualnych obejmie 10% akcji zaś transza inwestorów instytucjonalnych 90% akcji.

Spółka ZUE S.A., działająca na polskim rynku budownictwa komunikacyjnej infrastruktury miejskiej oraz kolejowej, ustaliła cenę akcji serii B w ofercie publicznej na 15 zł za akcję. Jednocześnie spółka, w porozumieniu z Oferującym, podjęła decyzję o liczbie akcji oferowanych w poszczególnych transzach: transza inwestorów indywidualnych obejmie 10% akcji zaś transza inwestorów instytucjonalnych 90% akcji.

Ustalona cena oznacza, że spółka może pozyskać w wyniku nowej emisji 90 mln zł. Pozyskane środki ZUE zamierza przeznaczyć na realizację programu inwestycyjnego, częściową spłatę długoterminowego kredytu inwestycyjnego z tytułu nabycia 85% akcji Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie S.A., oraz zasilenie kapitału obrotowego.

Najważniejsze informacje o ofercie publicznej

 • Oferta publiczna obejmie 6.000.000 akcji nowej emisji (akcje serii B).
 • Oferta została podzielona na:
  • Transzę Inwestorów Instytucjonalnych, obejmującą 5.400.000 akcji
  • Transzę Inwestorów Indywidualnych, obejmującą 600.000 akcji

 • Zapisy na akcje spółki w Transzy Inwestorów Indywidualnych i Transzy Inwestorów Instytucjonalnych odbędą się w dniach od 14-16 września 2010 r. i będą przyjmowane w Punktach Obsługi Klienta Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A.
 • Reklama

 • Przydział akcji serii B w Transzy Inwestorów Indywidualnych na sesji GPW będzie miał miejsce 21 września 2010 r.
 • Przydział akcji serii B w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych będzie miał miejsce do dnia 21 września 2010 r.

Spółka planuje rozpoczęcie notowań praw do akcji serii B na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod koniec września 2010 roku.

­

­Spółka przewiduje, iż udział nowych akcjonariuszy w łącznej liczbie akcji spółki po ofercie będzie kształtował się na poziomie 27,27% w kapitale zakładowym i w głosach.

­Doradcami ZUE S.A. w procesie upublicznienia są: Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. pełniący rolę oferującego, BRE Corporate Finance S.A. - doradca finansowy, Spółka Partnerska Radców Prawnych Biedecki Biedecki Olejnik - doradca prawny, biegły rewident - Deloitte Audyt sp. z o.o.

Cele emisji

Ustalona cena oznacza, że spółka może pozyskać w wyniku nowej emisji 90 mln zł. Celem przeprowadzenia oferty publicznej jest pozyskanie środków finansowych na realizację wymienionych poniżej celów, zaplanowanych na lata 2010-2011:

 • Realizacja części nakładów inwestycyjnych na aktywa rzeczowe: kwota ok. 30,60 mln zł.
 • Grupa ZUE, w latach 2010-2011, planuje realizację programu inwestycyjnego w łącznej wysokości 37,70 mln zł, na który planuje przeznaczyć ok. 30,60 mln zł ze środków pieniężnych pozyskanych w drodze emisji Akcji serii B.
 • Częściowa spłata długoterminowego kredytu inwestycyjnego przeznaczonego na sfinansowanie części ceny zakupu 85% akcji Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie S.A: kwota ok. 35,00 mln zł.
 • W dniu 6 stycznia 2010 roku ZUE S.A. nabyła 85% akcji prywatyzowanego przez Skarb Państwa Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie S.A. Wartość transakcji wyniosła 77,5 mln zł. Część tej kwoty została sfinansowana ze środków pieniężnych uzyskanych przez Emitenta w ramach kredytu inwestycyjnego zaciągniętego w BRE Banku S.A.
 • Zasilenie kapitału obrotowego: pozostała kwota.

Prognozy

Sezonowość działalności, która na stałe wpisana jest w charakter branży, w której działa Grupa ZUE, pozwala na osiąganie zdecydowanej większości przychodów zwykle w drugim półroczu roku kalendarzowego, podczas gdy najniższe przychody przypadają na początkowe miesiące roku. Tendencja ta jest widoczna również w wynikach Grupy ZUE za I półrocze 2010.

Prognozowane na rok 2010 wyniki finansowe oddają obraz Grupy Kapitałowej ZUE S.A. o mocno ugruntowanej pozycji zarówno na rynku budownictwa kolejowego, jak i w segmencie infrastruktury miejskiej. Poziom planowanych przychodów oraz EBITDA to z jednej strony efekt prowadzenia działalności na wzrostowym rynku, z drugiej przejęcia Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie S.A.

Backlog podpisanych przez Grupę Kapitałową ZUE S.A. umów na lata 2010-2011 jest w dużej mierze wypełniony.

Harmonogram oferty publicznej

14 września 2010 - otwarcie subskrypcji

14-16 września 2010 - przyjmowanie zapisów na akcje oferowane w transzy inwestorów indywidualnych oraz w transzy inwestorów instytucjonalnych

17 września 2010 - termin na złożenie ewentualnych zapisów na zaproszenie zarządu

20 września 2010 - zamknięcie subskrypcji

21 września 2010 - przydział akcji serii B w transzy inwestorów indywidualnych na sesji GPW

Do 21 września 2010 - przydział akcji serii B w transzy inwestorów instytucjonalnych

Koniec września 2010 - debiut giełdowy

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania naszą spółką wyrażonego przez inwestorów w procesie budowy księgi popytu na akcje ZUE S.A., które przełożyło się na ustalenie ceny emisyjnej na poziomie bliskim do ceny maksymalnej. Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych i kompetentnych podmiotów na rynku budownictwa miejskiej i kolejowej infrastruktury komunikacyjnej. Nasza ugruntowana pozycja na rynku i doświadczenie, w połączeniu z ogromnymi wydatkami planowanymi na inwestycje infrastrukturalne w Polsce w kolejnych latach sprawiają, że Grupa Kapitałowa ZUE ma przed sobą szerokie możliwości rozwoju. Pozyskanie środków finansowych poprzez ofertę publiczną pozwoli nam w pełni wykorzystać te możliwości. Mamy nadzieję, że inwestorzy indywidualni, którzy od jutra mogą zapisywać się na nasze akcje, również docenią te atuty Grupy ZUE - powiedział Wiesław Nowak, prezes spółki.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »