Reklama

Ruch ma nowego prezesa

Rada nadzorcza Ruchu ustaliła skład zarządu spółki na 6 osób i powołała Wojciecha Heydla na prezesa - poinformowała spółka w komunikacie.

Do zarządu został także powołany na stanowisko wiceprezesa Paweł Szymański, a na członka zarządu Anna Walczowska, Grażyna Podsiadło-Zemowska, Tomasz Grzela oraz Jerzy Pazura.

Wcześniej spółka informowała, że jej dotychczasowy prezes, Marcin Piróg, złożył rezygnację ze stanowiska.

W środę walne zgromadzenie akcjonariuszy Ruchu dokonało zmian w radzie nadzorczej spółki.

We wrześniu 86,9 proc. akcji Ruchu objął nowy inwestor - Lurena Investments.

Prezes spółki Ruch Marcin Piróg złożył rezygnację ze stanowiska ze skutkiem na koniec dnia

- Pan Marcin Piróg Prezes Zarządu RUCH SA złożył w dniu 22 września 2010 r., ze skutkiem na koniec dnia, rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu RUCH SA - podano.

Reklama

Marcin Piróg objął stanowisko prezesa Ruchu od 1 lipca 2010 roku, a rada nadzorcza powołała go wtedy na trzyletnią kadencję.

Wcześniej we wrześniu 86,9 proc. akcji Ruchu objął nowy inwestor - Lurena Investments.

W ramach wezwania ogłoszonego przez Lurena Investments akcjonariusze Ruchu złożyli zapisy na 51.088 410 akcji spółki, stanowiących 86,85 proc. kapitału zakładowego dystrybutora prasy. Transakcja została rozliczona 20 września 2010 roku.

Lurena Investments, która należy w całości do funduszy zarządzanych przez Eton Park Capital Management, wezwała w lipcu do sprzedaży 100 proc. akcji Ruchu, po 10,70 zł za akcję. Zapisy rozpoczęły się 12 sierpnia i trwały do 13 września.

Lurena zobowiązała się nabyć akcje objęte zapisami pod warunkiem, że przynajmniej 67 proc. wszystkich akcji, tj. przynajmniej 39.412.085 akcji zostanie objętych zapisami.

Na wezwanie odpowiedział m.in. Skarb Państwa, który złożył zapis na 33.438.059 akcji Ruchu, stanowiących 56,84 proc. kapitału.

Dowiedz się więcej na temat: rada nadzorcza | "Ruch" | nowym | 'Ruch'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »