Reklama

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Euromark Polska

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ zdecydował o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Euromark Polska. Na koniec dzisiejszych notowań na GPW papiery spółki kosztowały 17 gr po zwyżce o 41,7 procent.

Sąd wyznaczył Przemysława Rogowskiego na sędziego-komisarza, a syndykiem masy upadłości został Paweł Wietecha.

W komunikacie podano również, że syndyk nie podjął decyzji o wstrzymaniu działalności operacyjnej spółki.

30 listopada wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Euromark Polska złożył Bank Millennium. Kilka dni wcześniej spółka złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości układowej.

- - - - - -

10 grudnia INTERIA.PL informowała:

Euromark tymczasowo planuje wstrzymać sprzedaż w swoich sklepach w związku z postanowieniem sądu o zabezpieczeniu majątku spółki.

Reklama

"Zarząd Euromark Polska informuje, że w związku z postanowieniem Sądu Gospodarczego, IX Wydział Gospodarczy do spraw upadłościowych i naprawczych o zabezpieczeniu majątku spółki poprzez zakazanie spółce dokonywania czynności rozporządzających wszelkim majątkiem, poprzez zbywanie poszczególnych jego składników lub dokonywanie jakichkolwiek obciążeń, spółka tymczasowo planuje wstrzymać działalność sprzedażową prowadzoną w swoich sklepach" - podano w komunikacie.

Wcześniej Euromark informował, że sąd, po rozpoznaniu wniosku Banku Millenium o zabezpieczenie majątku spółki, postanowił dokonać zabezpieczenia majątku przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego i dodatkowo zabezpieczyć majątek spółki, zakazując jej rozporządzania wszelkim majątkiem, poprzez sprzedaż jego składników lub dokonywanie jakichkolwiek obciążeń.

Euromark poinformował, że złoży zażalenie w trybie niezwłocznym.

W końcu listopada Euromark złożył wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu. Następnie Bank Millennium złożył wniosek o upadłość likwidacyjną Euromark Polska.

- - - - - -

Euromark Polska SA

Spółka zajmująca się produkcją i dystrybucją odzieży i sprzętu turystycznego. Na giełdzie w Warszawie notowana od 29 IX 2006 r. Euromark Polska SA jest m.in. właścicielem takich marek jak: Alpinus, Campus czy Planet Outdoor (sieć sklepów turystycznych).

Sprawdź bieżące notowania Euromarku na stronach BIZNES INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »