Reklama

Sąd przyznał Polimeksowi od GDDKiA 14,3 mln zł w związku z umową na A2

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał GDDKiA zapłatę na rzecz Polimeksu-Mostostal 13,2 mln zł z tytułu wynagrodzenia za wykonane roboty budowlane oraz kwoty 1,1 mln zł z tytułu odsetek w związku z realizacją umowy na budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa, odc. B.

Polimex podał, że sąd uwzględnił w całości żądanie konsorcjum firm Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa i Acciona Infraestrukturas. Sąd dodatkowo zobowiązał GDDKiA do zwrotu kosztów procesu.

Reklama

Sprawa dotyczyła naliczonych przez GDDKiA kar umownych za nieuwzględnienie przez wykonawcę uwag inżyniera kontraktu (przedstawiciela zamawiającego) do harmonogramu robót wykonywanych w ramach umowy na zaprojektowanie i budowę Autostrady A2 Stryków - Konotopa, odc. B.

"Sąd wskazał w ustnym uzasadnieniu wyroku, że całość robót budowlanych została wykonana przez wykonawcę w terminie, w bardzo dobrej jakości, a zamawiający nie poniósł żadnej szkody w związku z brakiem uwzględnienia uwag inżyniera do harmonogramów" - podał Polimex w komunikacie.

Wyrok jest nieprawomocny.

Dowiedz się więcej na temat: Sąd Okręgowy w Warszawie | GDDKiA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »