Reklama

Sąd przyznał Polimeksowi od GDDKiA 14,3 mln zł w związku z umową na A2

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał GDDKiA zapłatę na rzecz Polimeksu-Mostostal 13,2 mln zł z tytułu wynagrodzenia za wykonane roboty budowlane oraz kwoty 1,1 mln zł z tytułu odsetek w związku z realizacją umowy na budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa, odc. B.

Polimex podał, że sąd uwzględnił w całości żądanie konsorcjum firm Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa i Acciona Infraestrukturas. Sąd dodatkowo zobowiązał GDDKiA do zwrotu kosztów procesu.

Sprawa dotyczyła naliczonych przez GDDKiA kar umownych za nieuwzględnienie przez wykonawcę uwag inżyniera kontraktu (przedstawiciela zamawiającego) do harmonogramu robót wykonywanych w ramach umowy na zaprojektowanie i budowę Autostrady A2 Stryków - Konotopa, odc. B.

"Sąd wskazał w ustnym uzasadnieniu wyroku, że całość robót budowlanych została wykonana przez wykonawcę w terminie, w bardzo dobrej jakości, a zamawiający nie poniósł żadnej szkody w związku z brakiem uwzględnienia uwag inżyniera do harmonogramów" - podał Polimex w komunikacie.

Reklama

Wyrok jest nieprawomocny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »